افزایش ارزش دلار در مقابل یورو و پوند -  نرخ بهره در اروپا پایین تر می ماند
سرویس اقتصادی - در معاملات شب گذشته ارزش دلار در برابر یورو و پوند افزایش یافت.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس رویترز، در معاملات شب گذشته ارزش یورو و پوند انگلیس در برابر دلار کاهش یافت و دلیل این مسئله این بود که سرمایه گذاران بر این باورند که نرخ بهره در اروپا و انگلیس برای مدت زمان بیشتری پایین باقی خواهد ماند.

از طرف دیگر بازار منتظر نشست بانک مرکزی آمریکا طی هفته آینده و تصمیم گیری در باره اجرای سیاست های پولی در این کشور است. بر همین اساس شاخص ارزش دلار بهترین عملکرد را از اوایل ماه می تاکنون در معاملات شب گذشته به ثبت رساند و 0.57 درصد رشد کرد. از آن طرف، ارزش یورو 0.63 درصد کاهش یافت و به 1.2099 دلار رسید. در واقع یورو بدترین عملکرد هفتگی خود از ماه آوریل تاکنون را به ثبت رسانده است. 

کارل اسکاموتا، کارشناس ارشد بازار در موسسه کمبریج گلوبال تورنتو، در این باره می گوید: سیاست گذاران بانک مرکزی اتحادیه اروپا نشان دادند که در کشورهای عضو این اتحادیه، خیلی پایین تر از آن میزانی است که برای بالا بردن نرخ بهره نیاز است. 

وی ادامه داد: این مسئله باعث شده تا روند رشد اخیر قیمت یورو متوقف شود و حتی شاهد ارزش آن باشیم. 

پوند انگلیس هم در برابر یورو 0.54 درصد افت ارزش داشت و 1.4098 دلار معامله شد. دلیل کاهش ارزش پوند هم نگرانی سرمایه گذاران نسبت به رشد کمتر از انتظار اقتصاد انگلیس به خاطر تداوم روند شیوع ویروس کرونا در این کشور است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز