بررسی تخصیص 100 میلیارد دلار پول به کشورهای کرونازده در نشست گروه 7
سرویس اقتصادی - کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا و دیگر کشورهای عضو گروه 7 در حال صحبت درباره تخصیص 100 میلیارد دلار از منابع صندوق بین‌المللی پول به کشورهای کرونازده هستند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس رویترز، کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا و دیگر کشورهای عضو گروه G7 در حال بررسی طرح تخصیص 100 میلیارد دلار از منابع صندوق بین المللی پول به کشورهای کرونازده هستند تا به آنها کمک کنند، جلوی شیوع کرونا را بگیرند. 

اجلاس گروه 7 موسوم به G7 از دیروز به مدت سه روز در شهر کرن وال انگلیس آغاز شده و قرار است این موضوع در نشست سران گروه G7 در دستورکار قرار گیرد.

دفتر ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد: آمریکا و شرکای این کشور در گروه G7 به صورت فعالانه ای به دنبال یک رویکرد جهانی برای کمک به کشورهای کرونازده هستند.

در این بیانیه آمده است: پتانسیل تخصیص 100 میلیارد دلار بودجه به این کشورها می تواند به نظام سلامت و روند واکسیناسیون در کشورهایی که بیش از همه به آن نیاز دارند کمک کند. 

کاخ سفید می گوید: این وام کمک خواهد کرد که شاهد گسترش بهبود اوضاع اقتصادی به صورتی باثبات تر و موثرتر باشیم. 

صندوق بین المللی پول دارای یک ذخیره ارزی به نام صندوق حق برداشت مخصوص است و کشورهای عضو این صندوق می توانند دارایی های خود را در آن به دیگر کشورها وام دهند. ارز موجود در صندوق حق برداشت مخصوص صندوق بین المللی پول شامل دلار، یورو، پوند، ین و یوآن است. البته صندوق بین المللی پول هنوز در این باره واکنشی نشان نداده است. 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز