زنگنه: تلاش کردیم بابک زنجانی جدید تولید نشود

زنگنه: تلاش کردیم بابک زنجانی جدید تولید نشود

۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - وزیر نفت با بیان اینکه پرونده بابک زنجانی همچنان باز است و در دولت سیزدهم پیگیری می‌شود، گفت: ما تلاش کردیم تا در این دوره بابک زنجانی جدیدی تولید نشود.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از همشهری - همشهری آنلیان ایرنا، «بیژن نامدار زنگنه»  در جمع خبرنگاران تاکید کرد: در سپتامبر (شهریور- مهر) رای نخست کرسنت صادر خواهد شد.

وی که در حاشیه رونمایی از سامانه «سدف» (سامانه الکترونیکی درخواست فرآورده های نفتی) سخن می گفت: بیان داشت: سامانه ای با همکاری همه دستگاه های مرتبط برای درخواست همه فراورده های نفتی طراحی شده و امروز به طور رسمی افتتاح شد.

زنگنه ادامه داد: با راه اندازی آن، افرادی که درخواست فراورده دارند در این سامانه به صورت سیستمی بررسی می شود و اگر تایید شد سوخت به آنان تعلق می گیرد.

وزیر نفت با بیان اینکه روزانه ۲۰۰ میلیون لیتر فراورده نفتی مایع در کشور توزیع می شود، خاطرنشان کرد: این سامانه جزو پیشرفته ترین سامانه های کنترلی قاچاق در کشور است که شامل گاز مایع، نفت گاز، نفت سفید و غیره است.

وی اضافه کرد: گازرسانی گسترده مصرف سوخت مایع را کم کرده و با این سامانه جلوی قاچاق گرفته شده و به جای آن فراورده ها از مسیر  رسمی صادر می شود.

زنگنه بیان داشت: امسال تولید گاز به میزان ۵۰ میلیون متر مکعب افزایش می یابد.

وی گفت: با سامانه سدف می توان از مازاد عرضه گاز مایع جلوگیری کرد.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط نیوز