آرم خودروسازی ولوو تغییر کرد

آرم خودروسازی ولوو تغییر کرد

۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - شرکت خودروسازی ولوو سوئد همانند برخی دیگر از شرکت‌های خودروسازی نظیر کیا، تویوتا، و فولکس واگن لوگوی خود را تغییر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس هندوستان تایمز، شرکت خودروسازی ولوو سوئد اخیرا لوگوی خود را تغییر داده است، این شرکت از دهه سال 1930 از یک لوگوی دایره شکل استفاده می کند و طی چند ده سال گذشته بارها آن را تغییر داده است. لوگوی قبلی در حدود سال 2000 میلادی روی جلو پنجره و فرمان خودروهای ولوو نصب شده بود. 

در حال حاضر از لوگوی جدید فقط در تبلیغات و وبسایت ولوو استفاده می شود و احتمالا از سال 2023 روی خودروهای ولوو قرار خواهد گرفت. البته هنوز این شرکت خودروسازی سوئدی لوگوی جدید خود را رسما رونمایی نکرده و درباره آن بیانیه ای منتشر نکرده است. پیشتر نیز دیگر شرکت های خودروسازی نظیر رنو، کیا، بی ام و، تویوتا، نیسان و اوپل نیز لوگوی خود را تغییر داده و سعی کرده بودند تا یک لوگوی ساده تر از نظر ظاهری ارائه دهند. 

این لوگو هنوز هم از سمبل سیاره مشتری و خدای جنگ بهره می برد. لوگوی قبلی رنگ نقره ای داشت اما لوگوی جدید به طور کامل مشکی شده و هنوز هم نام ولوو در وسط آن نقش بسته است. نام برند ولوو به لاتین به معنی «من می رانم» است و نسبت به لوگوی قبلی نحوه شکل این کلمه آن تغییر کرده است. 

 

منبع : خبرگزاری فارس