بهره مندی 6300 کارفرما از مشوق های بیمه ای

بهره مندی 6300 کارفرما از مشوق های بیمه ای

۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - براساس آمارها تاکنون بیش از ۱۹ هزار نفر از متقاضیان کار واحد شرایط در طرح مشوق بیمه ای ثبت نام کرده و بیش از ۶۳۰۰ کارفرما از مزایای طرح مشوق بیمه ای برخوردار شدند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از ایسنا - طرح اعمال مشوق های بیمه کارفرمایی براساس بند الف تبصره  ۱۸ قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه و در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی با هدف تحرک بخشی به بازار کار به اجرا درآمده است.

این طرح برای حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید تهیه و ابلاغ و در دستور کار قرار گرفت.

کارفرمایان کارگاه ها و موسسات مشمول در صورت به کارگیرب نیروی کار جدید از مشوق های بیمه ای به مدت دو سال بهره مند خواهند شد.

مشوق بیمه، وجهی معادل حق بیمه سهم کارفرما به علاوه ۳ درصد سهم بیمه بیکاری است که درچارچوب دستورالعمل طرح، ماهانه به حساب کارفرما واریز می شود؛ در واقع ۲۳ درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار بابت مشوق بیمه ای در نظر گرفته شده که توسط دولت به حسابکارفرما واریز شده و وزارت کار وظیفه نظارت بر آن را برعهده دارد.

بهره مندی 6300 کارفرما از مشوق های بیمه ای

آخرین گزارش عملکرد طرح مشوق بیمه کارفرمایی نشان می دهد که تاکنون بیش از  ۶۳۰۰ کارفرما برای بهره مندی از معافیت حق بیمه ثبت نام کرده و از مجموع ۱۹ هزار نفر از جویندگان کار  ۱۶ هزار نفر جذب بازار کار شده اند.

کارفرمایان جهت برخورداری از مزایای این طرح نیازمند داشتن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و داشتن کد بیمه کارگاهی هستند.

کارجویان نیز با داشتن مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر، حداکثر سن ۳۸ سال و داشتن سابقه حداکثر ۳۶ ماه بیمه تامین اجتماعی می توانند در این طرح ثبت نام کنند.

بیکاران و کارفرمایان به صورت جداگانه می توانند با مراجعه و ثبت نام در سامانه http://moshavegh.mcls.gov.ir ثبت نام کرده و از مزایای این طرح بهرمند شوند.

منبع : خبرگزاری ایسنا