فراموشی (مدیریت حمل  و نقل) در وزارت راه - ضرورت تغییر رویکرد با انتصاب مدیران نرم افزاری
سرویس اقتصادی - یک کارشناس اقتصاد حمل و نقل گفت: وزارت راه تاکنون به جای آنکه بر مساله مدیریت حمل و نقل متمرکز باشد، به عنوان یک وزارتخانه عمرانی عمل کرده است بنابراین ضرورت دارد جنس رویکرد آتی وزارت راه برای حل مسائل مربوط به حمل و نقل، بیشتر از جنس نرم افزاری باشد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - سوم شهریور سال جاری بود که رستم قاسمی با 267 رای موافق، 14 رای مخالف و 4 رای ممتنع، از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به عنوان وزیر جدید راه و شهرسازی در دولت سیزدهم رای اعتماد گرفت.

حال با گذشت بیش از چهار هفته از این تاریخ، زمزمه ها برای انتصابات جدید در وزارت راه و شهرسازی بالا گرفته است.

در طول این مدت، رستم قاسمی به سه حکم انتصاب جدید بسنده کرده است؛ وی در حکمی، علی جعفری، دانش آموخته حقوق عمومی و حقوق بین الملل را به عنوان مشاور و سرپرست حوزه وزارتی وزارت راه و شهرسازی و مهدی غضنفری، وزیر اسبق صمت را به عنوان دستیار ویژه و حسین مذنب را به عنوان سرپرست اداره کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه وشهرسازی منصوب کرد.

تشکیل کمیته انتصابات در وزارت راه و شهرسازی

شنیده ها حاکی از آن است که کمیته انتصابات برای انتخاب روسا و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت راه و شهرسازی در این وزارت خانه نیز تشکیل شده است تا زیرنظر دستیار ویژه وزیر به کار بررسی صلاحیت و انتصاب معاونان و مدیران وزارتخانه بپردازد.

در چنین شرایطی، گمانه زنی ها در مورد مسئولانی که منصوب خواهند شد بالا گرفته است و هر از گاهی اخباری ضد و نقیض از گزینه های پیشنهادی مطرح برای تصدی مسئولیت در این وزارتخانه منتشر می شود.

با این وجود، آنچه اهمیت دارد، نه اشخاص انتخاب شده، بلکه رویکردی است که وزارت راه و شهرسازی در قبال مسائل و چالش های روز «مساله مسکن» و «مساله حمل و نقل» اتخاذ خواهد کرد.

بدون تردید، این رویکرد ها می تواند تاثیر بسزایی در انتخاب افراد برای قبول مسئولیت در جایگاه معاونان وزیر و یا مدیران عامل شرکت ها و سازمان های تابعه وزارت راه و شهرسازی داشته باشد.

انتخاب مدیران شایسته به تغییر مثبت رویکرد وزارت راه منجر خواهد شد

کارشناسان معتقد هستند با توجه به شرایط حال حاضر حوزه حمل و نقل کشور، تعیین گزینه هایی مناسب در معاونت ها،  می تواند تاثیر بسزایی در بهبود شرایط فعلی و حل کردن چالش های این حوزه در کوتاه مدت داشته باشد.

محمدجواد شاهجویی، کارشناس اقتصاد حمل و نقل، در این باره به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس می گوید: انتصاب معاونان جدید وزیر راه و شهرسازی می تواند امید به تغییر رویکرد این وزارتخانه در حل مسائل حوزه حمل و نقل را زنده کند مشروط بر آنکه افرادی که برای هر جایگاه انتخاب می شوند، اولا صلاحیت لازم برای حل مسائل مربوط به آن سازمان را داشته باشند و ثانیا، رویکردهای اتخاذ شده توسط آنها، با چالش ها و مسائل روز حوزه حمل و نقل تناسب محتوایی داشته باشد.

چالش های فعلی حمل و نقل نرم افزاری است

به گفته وی در شرایط فعلی اغلب چالش های حوزه حمل و نقل به علت نبود مدیریت نرم افزاری مناسب در این حوزه اتفاق افتاده است، بنابراین، انتصاب مدیرانی که تجربه و تخصص آنها معطوف به مساله توسعه زیرساخت ها است، نشان خواهد داد که وزارتخانه هنوز به درستی، چالش های فعلی حوزه حمل و نقل را دریافت و فهم نکرده است.

* وزارت راه به جای مدیریت حمل و نقل به توسعه عمرانی پرداخته است

این کارشناس اقتصاد حمل و نقل تاکید کرد: تاکنون وزارت راه و شهرسازی و زیرمجموعه های آن، به جای آنکه متولی مدیریت حمل و نقل باشند، بیشتر بر روی مساله توسعه زیرساخت های سخت افزاری حمل و نقل کار کرده اند به عبارت دیگر، وزارت راه به جای آنکه بر مساله مدیریت حمل و نقل متمرکز باشد، تاکنون به عنوان یک وزارتخانه عمرانی عمل کرده است.

وی ادامه داد: بنابراین، تعیین افرادی که بیشتر بر موضوع مدیریت حمل و نقل تمرکز دارند در جایگاه های مختلف معاونت ها، می تواند نشان دهنده فهم عمیق تیم مدیریت جدید وزارتخانه نسبت به مسائل روز حوزه حمل و نقل باشد.

شاهجویی اظهار کرد: بدون شک مساله جدی و چالشی امروزِ حمل و نقل، استفاده درست از دارایی های موجود این حوزه است که مسیر حل آن از طریق افزایش این دارایی ها نخواهد بود، استفاده بهینه از دارایی های موجود علی القاعده از رهگذر بهبود فرآیندهای مدیریتی و سازمانی شرکت ها و سازمان های تابعه وزارت راه و شهرسازی قابل انجام خواهد بود.

کارشناس اقتصاد حمل و نقل اضافه کرد: به بیان دیگر جنس رویکرد آتی وزارت راه و شهرسازی برای حل مسائل مربوط به حمل و نقل باید بیشتر از جنس نرم افزاری باشد تا از جنس سخت افزاری باشد.

منبع : خبرگزاری فارس