مازاد تجاری چین با آمریکا 42 میلیارد دلار شد

مازاد تجاری چین با آمریکا 42 میلیارد دلار شد

۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - بر اساس اطلاعات گمرک مازاد تجاری چین با آمریکا در ماه سپتامبر رقم 42 میلیارد دلار را ثبت کرد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس راشا تودی، بر اساس اطلاعات آمار گمرک که روز گذشته منتشر شد، حجم صادرات و واردات کالاهای چینی به دلیل بیماری کووید 19، در ماه سپتامبر کاهش داشت.

بر اساس این گزارش اما در ماه سپتامبر میزان صادرات با افزایش 28.1 درصد به رقم 305.7 میلیارد دلار رسید که کاهش حدود 5 درصدی را در مقایسه با ماه آگوست تجربه می کند، اما نسبت به آنچه که اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند، رشد 21 درصدی دارد.

بر اساس نظرخواهی که رویترز از تحلیل گران انجام داده، میزان واردات با رشد 17.6 درصد به رقم 240 میلیارد دلار رسیده که نسبت به ماه های قبل 26 درصد کاهش داشته که این رقم نسبت به نظر تحلیل گران که پیش از این توسط رویترز نظرخواهی شده بود، 20 درصد کمتر است.

وضعیت اقتصاد سیاسی با ایالات متحده آمریکا باعث شد که مازاد تجاری این کشور به رقم ماهانه 42 میلیارد دلار برسد. میزان فروش کالای چینی به آمریکا 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و واردات هم کمتر از 17 درصد رشد کرده است. در ماه سپتامبر آمریکا همچنان بزرگ ترین شریک تجاری چین بوده و حجم واردات سویا نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افت داشته است.

منبع : خبرگزاری فارس