مدیران ارشد مالی انگلیس: بحران زنجیره تامین حداقل یک سال دیگر ادامه می یابد
سرویس اقتصادی - مدیران ارشد مالی شرکت های برتر انگلیسی معتقدند مشکلات زنجیره تامین در انگلیس بر بهبود اقتصاد این کشور از بحران کرونا همچنان تاثیر دارد و حداقل تا یک سال دیگر ادامه خواهد یافت.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - گروه اقتصاد بین الملل بر اساس یک نظرسنجی از مدیران ارشد مالی شرکت های برتر انگلیسی که امروز منتشر شد، مشکلات زنجیره تامین در انگلیس بر بهبود اقتصاد این کشور از بحران کرونا همچنان تاثیر دارد و حداقل تا یک سال دیگر ادامه خواهد یافت.

با توجه به اینکه بانک مرکزی انگلیس تلاش می کند تا برآورد کند افزایش اخیر تورم تا زمانی ادامه می یابد، بیش از نیمی از مدیران ارشد مالی در این نظرسنجی معتقدند که تورم تا 2 سال دیگر، به بالای 2.5 درصد خواهد رسید.

بانک مرکزی انگلیس در ماه آگوست، نرخ تورم دو ساله را کمی بالاتر از 2 درصد پیش بینی کرد؛ این درحالی است که پیش بینی این بانک از نرخ تورم انگلیس برای ماه های آتی 4 درصد است.

بانک مرکزی انگلیس در ماه اوت نرخ تورم دوساله را کمی بالاتر از 2 درصد پیش بینی کرده بود، اما تورم در چند ماه آینده را 4 درصد تخمین می زند.

اقتصاد انگلیس بعد از خروج از اتحادیه اروپا یعنی برگزیت، بیش از سایر اقتصادها در سراسر جهان، از کمبود عرضه و کمبود نیروی کار متاثر شده است.

اکنون انتظار می رود بانک مرکزی این کشور برای نخستین بار از آغاز بحران کرونا، در اواخر امسال یا اوایل سال آینده افزایش دهد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز