افزایش شدید قیمت سوخت در آلمان -  مردم برای خرید ارزان به کشور همسایه حمله می برند
سرویس اقتصادی - در پی آشفتگی بازار انرژی در اروپا قیمت سوخت در آلمان بیشترین رقم تاریخی خود را ثبت کرد،مردم برای خرید سوخت ارزان مجبورند به کشور همسایه هجوم ببرند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس راشا تودی، بر اساس آمارهای باشگاه اتومبیل آلمان پس از هفته ها قیمت های غیرقابل کنترل در آلمان قیمت سوخت در آلمان بیشترین رقم تاریخی خود را ثبت کرد.

بر اساس گزارش اتحادیه بزرگ ترین بخش موتوری اروپا، قیمت سوخت در آلمان در ایستگاه های پمپ بنزین روز یکشنبه 1.555 یورو در هر لیتر به فروش رفت و از بیشترین رقم ماه آگوست 2012 که 1.554 یورو در هر لیتر بود نیز فراتر رفت.

بر اساس این گزارش افزایش قیمت سوخت دیزل به دلیل تقاضای بیش از اندازه برای نفت کوره است که معمولا در فصول سرد سال بیشتر می شود. علاوه بر آن قیمت دی اکسید کربن 25 فرانک در هر تن به دلیل تقاضای بیش از اندازه است که از سال گذشته شروع شده است.

پیش از این وزیر حمل و نقل آلمان اعلام کرد که دولت آمادگی لازم برای مواجهه با افزایش قیمت ها را داشته باشد. بنابراین قرار شد در صورتی که افزایش قیمت انرژی و سوخت ادامه دار باشد، برای رفع موانع و مشکلات بخش خانگی مالیات ها را کاهش دهند. در حال حاضر خانواده هایی که در مرزها زندگی می کنند، برای خرید سوخت با قیمت پایین به جمهوی چک هجوم می برند.

منبع : خبرگزاری فارس