دعوت از رئیس جمهور به جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

دعوت از رئیس جمهور به جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - رئیس اتاق بازرگانی ایران، برای اثربخشی بیشتر مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خواستار حضور رئیس جمهور در این جلسات شد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه اقتصادی غلامحسین شافعی امروز در یکصد و ششمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: در زمینه ضمانت اجرایی مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی نقدهایی وجود دارد، لذا پیشنهاد ما این است که با برخی از اصلاحات افزایش ضمانت اجرایی این مصوبات را داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با گلایه مندی از چگونگی حضور مسئولان دولتی در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: تقاضا داریم با شروع کار در این دوره وضعیت تغییر کند، زیرا در کل سال 99 مشارکت وزیر صمت در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی 30 درصد، وزیر جهاد کشاورزی 20 درصد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 10 درصد بوده است.

وی افزود: البته حضور وزیر اقتصاد در این جلسات صد درصد و نمایندگان مجلس نیز به طور متوسط 70 درصد در جلسات حضور داشته اند.

شافعی همچنین درخواست کرد تا برای اثربخشی جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی حداقل یک بار در سال رئیس جمهور در این جلسات شرکت کند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز