عربستان  در پی مقابله با تغییرات آب و هوایی و پیوستن به  جمع طرفداران انرژی   پاک
سرویس اقتصادی - ولیعهد پادشاه عربستان اعلام کرد که خاندان سعودی می‌خواهد تا سال 2060 تولید گازهای گلخانه‌ای در این کشور را به صفر برساند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - رویترز، محمد بن سلمان ولیعهد پادشاه عربستان اعلام کرد که خاندان سعودی تصمیم گرفته تا سال 2060 تولید گازهای گلخانه ای در این کشور را که اغلب به خاطر احتراق سوخت های فسیلی انجام می شود را به صفر برسانند.

وی همچنین گفت که هدف گذاری تا سال 2030 برای پایین آوردن میزان آلاینده ها را دو برابر کرده است.

بن سلمان و وزیر انرژی عربستان گفته اند که سعودی ها به دنبال مقابله با تغییرات آب و هوایی هستند اما در عین حال بر لزوم تداوم عرضه سوخت های فسیلی و هیدروکربنی تأکید کرده و گفته اند تلاش می کنند ثبات بازار نفت را تضمین کنند.

قرار است پایان این ماه کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل در گلاسگو برگزار شود که امید می رود کشورها برای پایین آوردن آلاینده های خود موافقت کنند.

آمریکا هم اکنون دومین کشور آلاینده دنیا است و گفته که می خواهد تا سال 2050 میزان تولید گازهای گلخانه ای خود را به صفر برساند در واقع آمریکا گفته که تا سال 2050 میزان گازهای گلخانه ای در این کشور با میزان گازهایی که قرار است از هوا جذب شده یا تصفیه می شوند بیشتر نباشد.

چین و هند اولین و سومین کشور تولیدکننده گازهای گلخانه ای در جهان هستند اما هیچ تعهدی برای پایین آوردن آلایندگی خود ارائه نداده اند. 

امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکوی عربستان که بزرگترین شرکت نفتی جهان به شمار می رود گفته که تلاش ها برای منفی کردن نگاه ها نسبت به نفت و به طور کلی سوخت های فسیلی نتیجه عکس داشته و آرامکو می خواهد ظرفت تولید نفت و گاز خود را افزایش دهد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز