ناامیدی دموکرات ها از دریافت مالیات بیشتر از شرکت ها -   چرخش دوباره به سمت میلیاردرها
سرویس اقتصادی - انتظار می‌رود امروز نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از طرح خود برای دریافت مالیات بیشتر از ثروتمندان رونمایی کنند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - ، رویترز، امروز قرار است، نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از طرح خود برای دریافت صدها میلیارد دلار مالیات بیشتر از ثروتمندان در راستای تأمین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای برنامه های امنیت اجتماعی و مقابله با آلودگی هوا رونمایی کنند.

دموکرات ها در حالی قرار است به شکل اجباری به سمت این طرح بروند که قبلاً می خواستند، منابع مالی مورد نیاز خود را از محل دریافت مالیات بیشتر از شرکت ها تأمین کنند، اما این طرح با مخالفت حتی سناتورهای دموکرات در مجلس سنا مواجه شد.

تأمین منابع مالی برای اجرای طرح های تأمین اجتماعی و همچنین مقابله با تغییرات آب و هوایی یکی از پایه های اصلی وعده های انتخاباتی جوبایدن در زمان پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده است.

هم اکنون دموکرات ها در حال جمع بندی برای نهایی کردن این طرح یک و نیم تا دو تریلیون دلاری در راستای ارتقاء تأمین اجتماعی و مقابله با تغییرات آب و هوایی هستند.

دموکرات ها می خواستند بسته بزرگ تری را تدوین کنند، اما این مسأله با مخالفت سناتورهای دموکرات روبه رو شد و کاخ سفید مجبور شد برای راضی کردن آنها به سمت کوچک تر کردن این بسته برود.

دموکرات ها مدت هاست به دنبال دریافت مالیات بیشتر از شرکت ها و افراد پردرآمد هستند و می گویند که ثروتمندان آمریکایی و شرکت ها باید پول بیشتری را برای اجرای تأمین برنامه های اجتماعی پرداخت کنند، اما دنبال کردن این مسائل برای آنها با چالش های نسبتاً جدی مواجه بوده است.

در حال حاضر ثروتمندان آمریکایی برای نگه داشتن دارایی هایی نظیر آثار هنری، سهام و ملک مالیات نمی پردازند، چرا که تنها زمانی این دارایی ها مشمول مالیات می شود که فروخته شود. اما در قالب طرح پیشنهادی مالیات بر میلیاردرها که از سوی دموکرات ها ارائه شده قرار است میلیاردرها در ازای افزایش ارزش دارایی هایشان به صورت سالانه و فارغ از اینکه آنها را نگه داشته یا فروخته اند، مالیات پرداخت کنند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز