برف و باران فردا در برخی مناطق کشور -  یخ بندان در 6 استان

برف و باران فردا در برخی مناطق کشور - یخ بندان در 6 استان

۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران در برخی نقاط کشور از روز آینده گفت: فردا در 6 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - محمد اصغری در باره وضعیت هواشناسی در کشور بیان کرد: امروز با شمالی شدن جریانات روی خزر در استان های اردبیل، مازندران و گیلان و به تدریج شمال آذربایجان شرقی بارش باران و وزش باد داریم.

وی افزود: روز آینده جریانات شمالی روی دریای خزر تقویت شده و سبب تشدید بارش در استان های ساحلی خزر می شود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: همچنین فردا در استان های اردبیل، گیلان، زنجان، آذربایجان شرقی، مازندران و گلستان، همچنین ارتفاعات البرز کاهش دما، بارش باران و وزش باد داریم و در برخی از این مناطق رعد و برق پیش بینی می شود. همچنین پیش بینی بارش برف در ارتفاعات بخشی از این مناطق وجود دارد.

اصغری ادامه داد: روز آینده در برخی مناطق آذربایجان غربی، قزوین، تهران، البرز و کردستان، بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه 5 آبان در استان های مازندران، گلستان، گیلان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، همچنین ارتفاعات البرز بارش ها ادامه دارد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا در شمال غرب و سواحل خزر و روز چهارشنبه در شمال شرق کشور کاهش 6 تا 12 درجه ای دما را خواهیم داشت.

اصغری افزود: از بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه در برخی نقاط استان های واقع در غرب، ارتفاعات جنوب غرب و دامنه های زاگرس مرکزی رشد ابر، بارش باران، گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: در سه روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و استان هرمزگان وزش باد خواهیم داشت و در این مدت تنگه هرمز مواج است.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی تهران اظهار داشت: آسمان پایتخت فردا قسمتی ابری است، همراه با وزش باد پیش بینی می شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 20 و 9 درجه خواهد بود.

اصغری افزود: روز آینده بندر عباس با بیشینه دمای 34 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 3 درجه زیر صفر، همچنین اردبیل و همدان با کمینه دمای 2 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

وی بیان کرد: روز آینده در 6 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز