آخرین وضعیت هواشناسی کشور - آلودگی هوای شهرهای صنعتی در هفته پیش ِ رو
سرویس اقتصادی - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته‌ آینده در تهران، کرج، اصفهان، تبریز، اراک و مشهد افزایش آلودگی هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: از امشب از میزان بارش در استان های گیلان و مازندران کاسته می شود و روز آینده در گیلان بارش پراکنده داریم. 

وی افزود: روز جمعه پنجم آذرماه در برخی نقاط خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، جنوب لرستان، جنوب غرب اصفهان و غرب یزد بارش پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت داریم و این شرایط روز شنبه 6 آذر در برخی نقاط یزد، شمال کرمان و خراسان جنوبی پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت : روز شنبه در تهران تا کرج تا حدی وزش باد داریم که مانع از افزایش غلظت آلاینده های جوی می شود اما در شهرهایی نظیر اصفهان، تبریز و اراک هوا آلوده خواهد بود و روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده علاوه بر شهرهایی که ذکر شد در تهران، کرج و مشهد نیز با افزایش آلودگی هوا مواجه هستیم.

ضیائیان افزود: روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده در کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت متحمل است.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز جمعه 5 آذر قسمتی ابری و غبارآلوده است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 15 و 7 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 32 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و همدان با کمینه دمای 3 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز