اعمال پروتکل های جدید بهداشتی در سفرهای هوایی

اعمال پروتکل های جدید بهداشتی در سفرهای هوایی

۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با توجه به واکسیناسیون بخش اعظمی از جامعه و ابلاغ دستورالعمل‌ جدید از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ابتدای آذر ماه افرادی که واکسینه نشده‌اند، نمی‌توانند از هواپیما برای سفرهای خود استفاده کنند و همه مسافران از طریق کد ملی‌شان رصد می‌شوند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از همشهری -  ایسنا، از ابتدای آذر ماه امسال پروتکل های کرونایی برای سفرهای داخلی و خارجی و بسیاری از اصناف و مشاغل اعلام شد و محدودیت ها و ممنوعیت های هوشمند کرونایی مختص واکسینه نشده ها ابلاغ شد تا هر کسی که واکسن نزده نتواند از بسیاری از خدمات و امکانات بهره مند شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره چگونگی اعمال پروتکل های جدید در سفرهای هوایی اظهار کرد: با توجه به این که بخش اعظمی از مردم هر دو دز واکسن خود را دریافت کرده اند، بر اساس کد ملی شان و سامانه ای که از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختیار حوزه حمل و نقل قرار گرفته است، رصد می شوند و همه بلیت هایی که فروخته شده و صادر خواهند شد بر این اساس است.

محمد محمدی بخش خاطرنشان کرد: البته همه مجموعه صنعت هوانوردی از روز نخست کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی را در دستور کار خود قرار داده و باید از آن ها قدردانی کرد چرا که همواره یکی از بهترین بخش های کشور از نظر رعایت این پروتکل ها بوده است. به عنوان مثال با توجه به اینکه از میان همه اعضای ایکائو ایران تنها کشوری بود که محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر را ابلاغ کرد، همه ایرلاین ها و دیگر فعالان صنعت هوایی این پروتکل را رعایت کردند و دیگر اصول بهداشتی از جمله ارائه ماسک به مسافران، گندزدایی و ضدعفونی، اصلاح و تنظیم هواکش های کابین، نوع پذیرایی و ... را در دستور کار قرار دادند و بر روند آن نیز همواره نظارت شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: همه ایرلاین ها و آژانس های هواپیمایی موظف هستند از طریق سامانه مورد نظر مسافران را رصد کنند تا بلیت هواپیما در اختیار افرادی که واکسنی دریافت نکرده اند، قرار نگیرد و بر این اساس از سفر هوایی مسافران واکسینه نشده جلوگیری خواهد شد.

محمدی بخش تاکید کرد: همه شرکت های هواپیمایی و فعالان این صنعت برای استفاده از این سامانه و رعایت پروتکل های بهداشتی جدید توجیه شده و آموزش دیده اند و اگر تخلفی در این زمینه صورت بگیرد با آن برخورد خواهد شد. چرا از ابتدا اعلام کردیم اصل برای ما اجرای قانون است تا بتوانیم از حقوق ذینفعان این صنعت یعنی مردم و فعالان این حوزه دفاع کنیم.

منبع : همشهری آنلاین