ربات های صنعتی ساخت داخل آماده بهره برداری در خطوط تولید

ربات های صنعتی ساخت داخل آماده بهره برداری در خطوط تولید

۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - یکی از شرکت‌های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به ساخت ربات صنعتی با کاربرد در صنایع مختلف شد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از ایسنا - سهیل آهنگریان، رئیس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان زمینه فعالیت این شرکت را تولید ربات های صنعتی و خطوط تولید رباتیک دانست و گفت: فعالیت ما از سال ۹۰ آغاز شد و تاکنون نیز پروانه فعالیت مان طی سه مرحله در سطح فناوری تمدید شده است.

وی افزود: با دریافت زمین از شهرک صنعتی استان تهران، جذب سرمایه و نیز اضافه کردن یک شریک تجاری در حوزه سهامداران، در حال گسترش فعالیت های خود هستیم و در سال گذشته نیز جواز تاسیس، دریافت شد و نسبت به گسترش کار خود در شهرک صنعتی شهریار اقدام کردیم.

رئیس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان با اشاره به ویژگی های ربات صنعتی ساخته شده، گفت: این محصول از ۶ درجه آزادی به طول دو متر و۹۰ سانتیمتر، دقت ۵ صدم میلیمتر در موقعیت یابی و انجام حرکات و ماکسیمم سرعت آن یک متر بر ثانیه برخوردار است و برای ساخت آن از قطعات معتبر استفاده کرده ایم.

آهنگریان، طراحی، ساخت و سیستم کنترل ربات صنعتی را متعلق به این شرکت دانست و ادامه داد: این ربات صنعتی در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، تولید مصالح ساختمانی، پتروشیمی ها و هر صنعتی که از کارخانه ای برخوردار است، قابل استفاده است و جوشکاری، برشکاری، جابجایی قطعات و... از انواع کاربردهای آن به شمار می آید. 

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی درباره دریافت تسهیلات و خدمات این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: ما با استفاده از تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری توانستیم ربات صنعتی خود را به تعدادی شرکت تولیدی به فروش برسانیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا

آخرین اخبار سرویس اقتصادی