گازسوز کردن 600 هزار خودرو ذیل مصوبه شورای اقتصاد - تولید 45 هزار خودروی  cngسوز کارخانه ای
سرویس اقتصادی - مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش گفت: تاکنون ۶۰۰ هزار خودرو تبدیل کارگاهی و CNGسوز شده‌اند و ۴۵ هزار خودروی گازسوز نیز از طریق این قرارداد در کارخانه تولید می‌شود که از این تعداد ۴۰ هزار خودرو، تاکسی و ۵ هزار خودرو، وانت خواهد بود.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - روابط عمومی وزارت نفت، جلیل سالاری معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش در آیین امضای قرارداد تولید ۴۵ هزار خودروی گازسوز بین شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و ایران خودرو بیان کرد: هم اکنون بیش از ۷۵ درصد تجهیزات تولید سوخت در کشور بومی سازی شده است.

وی ادامه داد: از طریق جایگزینی سی ان جی (گاز طبیعی فشرده) با بنزین، در مصرف روزانه ۱۸۰ هزار لیتر بنزین صرفه جویی شده است. مقدار صرفه جویی حاصل از جایگزینی سی ان جی با بنزین در کشور به دنبال اجرای مصوبه شورای اقتصاد حدود ۸۰ میلیون دلار بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش گفت: وزارت نفت به تعهدهای مسئولیت اجتماعی خود در حوزه کیفیت سوخت عمل کرده است. امیدوارم بتوانیم با همکاری وزارت نفت و گروه صنعتی ایران خودرو، ناوگان فرسوده را جایگزین کنیم و اتفاق مناسبی در حوزه تولید کارخانه ای اتفاق بیفتد تا افزون بر بهبود شاخص های آلایندگی، کاهش مصرف سوخت را نیز در پی داشته باشد.

* تاکنون 600 هزار خودرو ذیل مصوبه شورای اقتصاد CNGسوز شده اند

سالاری گفت: هم اکنون ظرفیت توزیع روزانه ۲۸ میلیون مترمکعب سی ان جی در کشور وجود دارد، اما مقدار توزیع هم اکنون روزانه ۲۰ میلیون مترمکعب است بنابراین ضرورت دارد که در بخش ناوگان اقدام های گسترده تری انجام شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش در پایان گفت: تاکنون ۶۰۰ هزار خودرو تبدیل کارگاهی شده اند و ۴۵ هزار خودروی گازسوز نیز از طریق این قرارداد در کارخانه تولید می شود که از این تعداد ۴۰ هزار خودروی تاکسی و ۵ هزار خودروی وانت خواهد بود.

منبع : خبرگزاری فارس

آخرین اخبار سرویس اقتصادی