ضرورت توسعه سرمایه گذاری مرزی در خوزستان

ضرورت توسعه سرمایه گذاری مرزی در خوزستان

۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان خطاب به نمایندگان گفت: از شما توقع داریم با توجه به موقعیت مرزهای آب و خاکی این استان، سرمایه گذاری مرزی در برخی استان ها که واقعا استعداد و پتانسیل این کار را ندارند به خوزستان هدایت کنید.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از ایسنا - آقارضا فتوحی امروز ۲۵ دی ماه در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی استان خوزستان خطاب به نمایندگان اظهار کرد: ای کاش شما سه وزیر نفت، جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به همراه خود به خوزستان می آوردید زیرا این سه وزیر با بخش های اقتصادی استان، مرتبط هستند.

وی افزود: استان خوزستان رتبه اول برخورداری از منابع نفت و گاز، رتبه دوم در صنعت فولاد و صنایع وابسته در کشور و رتبه برتر تولید محصولات کشاورزی را دارد اما رتبه خوزستان در بحث اشتغال، ۲۲ است.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان گفت: از شما نمایندگان توقع داریم با توجه به موقعیت مرزهای آب و خاکی این استان، سرمایه گذاری مرزی در برخی استان ها که واقعا استعداد و پتانسیل این کار را ندارند به خوزستان هدایت کنید. به اعتقاد بنده، خوزستان به عنوان یک تکیه گاه برای کشور جمهوری اسلامی ایران است و واقعا تکیه گاهی بسیار عظیم است.

فتوحی بیان کرد: در شهر آغاجاری طبق آمارهای گفته شده، ۲۷.۵ درصد بیکاری وجود دارد که حتی این آمار بیشتر هم هست اما چاه های فراوان نفت در کنار این شهرستان وجود دارد و هیچکس حاضر به سرمایه گذاری در این شهرستان نیست.

وی افزود: شرکت شستا، به جای سرمایه گذاری در جاهای دیگر، در این شهرستان سرمایه گذاری کند؛ زمین، امکانات و منابع در این راستا آماده است. این موضوع شامل شهرهای دیگر استان مانند اندیکا، مسجدسلیمان، آبادان، ایذه، هفتکل و هویزه نیز می شود.

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان بیان کرد: در بحث اشتغال، مشکلات فراوانی وجود دارد و از نمایندگان توقع داریم که نتیجه این جلسه، به دست رئیس جمهور و رئیس مجلس کشور رسیده شود.

فتوحی با اشاره به لزوم عملیاتی شدن چند پروژه در خوزستان گفـت: اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، توسعه زراعت چوب و چوب ورزی با استفاده از زه آب نیشکر، طرح جامع نخیلات و راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی راکد و تملک شده توسط بانک ها، توسعه شیلات و اجرای طرح توسعه ۲۸۰۰ هکتاری صنایع پایین دستی پتروشیمی را از شما نمایندگان خواستار هستیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا

آخرین اخبار سرویس اقتصادی