تشکیل کمیسیون فنی مشترک ایران و آذربایجان  برای تکمیل دو سد

تشکیل کمیسیون فنی مشترک ایران و آذربایجان برای تکمیل دو سد

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - جلسه کمیسیون فنی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به میزبانی ایران درباره ادامه ساخت و بهره‌برداری از سدهای خداآفرین و قیزقلعه‌سی تشکیل شد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از ایسنا - بر اساس حسن همجواری و همکاری های مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، جلسه فنی مشترک بین دو کشور در خصوص ادامه کارهای سدها و نیروگاه های خداآفرین و قیزقلعه سی با حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو، مدیرکل رودخانه های مرزی و منابع آب مشترک، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی، نماینده وزارت امور خارجه و دیگر اعضای کمیسیون از طرف جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر انرژی، معاون اول مدیرعامل شرکت آبیاری و زهکشی و سایر اعضای کمیسیون از طرف جمهوری آذربایجان برگزار شد.

در این جلسه که در محل کارگاه سد قیزقلعه سی در شهرستان خداآفرین استان آذربایجان شرقی تشکیل شد، هر دو طرف بر ادامه و تکمیل سدها و نیروگاه های خداآفرین و قیزقلعه سی تاکید کردند.

در این نشست، دو طرف در خصوص راهکارهای لازم برای پرداخت سهم جمهوری آذربایجان از هزینه های اجرایی پروژه به جمهوری اسلامی ایران بحث و گفتگو کرده و توافقات لازم صورت گرفت.

منبع : خبرگزاری ایسنا