تأمین 8 هزار میلیارد تومان برای تثبیت بازار سرمایه

تأمین 8 هزار میلیارد تومان برای تثبیت بازار سرمایه

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه اختصاص یافته است، همچنین ۵ هزار میلیارد تومان از سازمان امروز مالیاتی طلب داشتیم که با موافقت وزیر اقتصاد به صندوق تثبیت بازار سرمایه پرداخت می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - مهدی غضنفری امروز در نشست خبری با اشاره به واریز سومین بخش از سهم صندوق برای تثبیت بازار سرمایه، اظهار داشت: دستور پرداخت سومین سهم واریزی به صندوق تثبیت بازار سرمایه روز چهارشنبه گذشته واریز شد، در این مرحله ۶۵۰ میلیارد تومان واریزی صورت گرفت، کل منابع ارزی ۵۱۰ میلیون دلار معادل ریالی آن ۱۱ هزار میلیارد تومان می شود پرداخت خواهد شد.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: تاکنون ۳مرحله واریزی وجود داشته که مرحله اول آن یک هزار میلیارد تومان مرحله دوم بیش از هزار میلیارد تومان و در مجموع با سومین پرداختی تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است، همچنین ۵ هزار میلیارد تومان از سازمان مالیاتی طلب داشتیم که با موافقت وزیر اقتصاد به صندوق تثبیت بازار سرمایه پرداخت می شود بنابراین تاکنون هشت هزار میلیارد تومان پرداخت شده است .

وی تصریح کرد: توافق کردیم از منابع ریالی که نزد بانک ها سپرده گذاری و تسهیلات داده می شود بازپرداخت آن نوعی صندوق تثبیت استفاده شود.

رئیس هیئت عامل صندوق گفت: هنوز در مورد اینکه منابع صندوق به صورت سپرده گذاری یا خرید سهام و بخشی از خرید سهام آن باشد جمع بندی نهایی صورت نگرفته است، امیدواریم تزریق این منابع موجب رونق بورس و اعتماد به بورس شود.

میزان بدهی دولت ها به صندوق توسعه ملی شفاف نیست

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: میزان بدهی دولت ها به صندوق در ۱۰ سال گذشته باید شفاف شود بر این مبنا که چند درصد آن با مجوزهای خاص یا تکالیف بودجه ای بوده است یا آنکه تضامین بازگشت چیست؛ این برای ما ابهام دارد. حتی برخی منابع، بازگشت به منابع ذکر شده است در حالی که ما معتقدیم باید تسهیلات باشد.

منبع : خبرگزاری فارس