بیت کوین همچنان پشت کانال 30 هزار دلاری

بیت کوین همچنان پشت کانال 30 هزار دلاری

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - علیرغم آنکه قیمت بیت کوین امروز رشد نسبی را امروز به ثبت رساند اما نتوانست وارد کانال 30 هزار دلاری شود.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس رویترز، در حالی که طی ساعات گذشته قیمت بیت کوین برخلاف چند روز پیش روند افزایشی را در پیش گرفته اما هنوز نتوانسته وارد کانال 30 هزار دلاری شود.

به گزارش کوین مارکت کپ، هم اکنون هر بیت کوین 29 هزار و 917 دلار خرید و فروش می شود که نسبت به دیروز 7 دهم درصد افزایش یافته اما نسبت به یک هفته پیش 9.4 درصد پایین تر است. در حال حاضر ارزش کل بازار بیت کوین 568 میلیارد دلار کاهش یافته است.

نگرانی ها نسبت به افزایش تورم و روی آوردن بانک های مرکزی کشورها به سیاست افزایش نرخ بهره از جمله اصلی ترین دلایل سقوط بازار ارزهای مجازی بوده است. فقط طی ماه جاری و در حدود دو هفته بیت کوین 20 درصد ارزش خود را از دست داده است.

یکی دیگر از شگفتی های بازار سقوط ترا بود، این ارز که به عنوان جزو ارزهای باثبات بازار بود و ارزش آن برابر دلار آمریکا تعیین شده بود، در معاملات هفته گذشته سقوط و هم اکنون فقط 14 سنت خرید و فروش می شود.

فرانکو ویلاروی دگالهو، رئیس کل بانک مرکزی فرانسه امروز طی یک کنفرانس خبری گفت در صورت عدم اعمال قوانین و ایجاد بسترهای قضایی، ارزهای مجازی می تواند نظام مالی بین المللی را مختل کند.

فابیو پانتا، یکی از اعضای هیات مدیره بانک مرکزی اتحادیه اروپا هم در صحبت های جداگانه ای گفته ارزهای مجازی به اصطلاح با ثبات یا استیبل کوین در برابر تغییرات بازار آسیب پذیر هستند.

بیت کوین در چهار روز پیش تا 25 هزار و 400 دلار هم سقوط کرده بود که پایین ترین نرخ این ارز از دسامبر 2020 تاکنون محسوب می شود.

ارزش کل بازار ارزهای مجازی هم به یک تریلیون و 278 میلیارد دلار رسیده است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری فارس