اوضاع اقتصادی نیمی از مردم آلمان بدتر شده

اوضاع اقتصادی نیمی از مردم آلمان بدتر شده

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - بر اساس نتایج یک نظرسنجی که امروز منتشر شد، نیمی از مردم آلمان گفته‌اند که اوضاع اقتصادی‌شان نسبت به سال 2021 بدتر شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس اسپوتنیک، نتایج یک نظرسنجی که امروز منتشر شد نشان می دهد نیمی از مردم آلمان بر این باورند که نسبت به سال 2021 فقیرتر شده اند.

در این نظرسنجی که بین روزهای 27 آوریل تا 3 می انجام شده، 53 درصد مردم آلمان گفته اند که اوضاع شان نسبت به پارسال و به خاطر تحریم های اعمال شده علیه روسیه بدتر شده است و این در حالی است که در نظرسنجی قبلی که در ماه فوریه انجام شد و تازه اروپا شروع به تحریم آلمان کرده بود، این رقم 36 درصد بود.

فقط حدود 13 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند انتظار ادامه روزهای خوب در اقتصاد این کشور را دارند.

در آلمان که یکی از کشورهای حامی تحریم نفت و گاز روسیه است، فقط 40 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی با تحریم روسیه با وجود تورم، حمایت کرده اند و 32 درصد گفته اند در صورتی از تحریم روسیه حمایت می کنند که این مسأله به افزایش قیمت ها منجر نشود.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد 45 درصد شرکت کنندگان آلمانی از ارسال تجهیزات نظامی بیشتر به اوکراین حمایت کرده و 38 درصد مخالف آن بودند.

منبع : خبرگزاری فارس