چشم امید اروپا به رژیم صهیونیستی برای تامین گاز

چشم امید اروپا به رژیم صهیونیستی برای تامین گاز

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - روزنامه ینی‌شفق ترکیه امروز گزارش داد که اروپا به صادرات گاز رژیم صهیونیستی به اروپا از طریق ترکیه به عنوان گزینه‌ای برای جایگزین کردن گاز روسیه نگاه می‌کند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس -   خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس راشاتودی، روزنامه ینی شفق ترکیه گزارش داد که اروپا به صادرات گاز رژیم صهیونیستی به اروپا از طریق ترکیه به عنوان گزینه ای برای جایگزین کردن واردات گاز از روسیه نگاه می کند.

این روزنامه گزارش داد که گاز رژیم صهیونیستی از سوی اروپایی ها به عنوان یک گزینه مدنظر است و قرار است از ترکیه و از شرق مدیترانه راهی اروپا شود.

این گزارش همچنین نشان می دهد که دولت ترکیه با هدف تمرکز بیشتر بر اکتشافات نفتی و گازی در آب های عمیق خود چهارمین کشتی حفاری را هم به ناوگان اکتشافی خود اضافه کرده است. این کشتی روز 7 مارس از کره جنوبی راهی شده و انتظار می رود تا سه روز دیگر وارد آب های ترکیه شود.

روزنامه ینی شفق در این گزارش می افزاید: این شناور نسل جدید که قرار است در شرق مدیترانه مستقر شود، نخستین ماموریت خود را پس از دو ماه انجام اقدامات تدارکاتی در ماه جولای آغاز خواهد کرد و به تسهیل عملیات اکتشاف و لایروبی کمک خواهد کرد.

گفته می شود؛ این کشتی می تواند تا عمق 3600 متری دریا فعالیت کرده و 12 هزار و 200 متر حفاری کند.

ماه مارس بود که رسانه ها گزارش دادند که ترکیه و رژیم صهیونیستی در حال مذاکره برای ساخت یک خط لوله به عنوان جایگزین گاز روسیه پشت درهای بسته هستند.

گفته می شود؛ ایده اولیه این موضوع سال ها پیش مطرح شده است، با این حال اما مقامات صنعتی هشدار دادند وجود چالش ها و موانع جدی در تولید و موضوعات ژئوپلتیک موجب خواهد شد تا این طرح به نتیجه نرسد.

لبنان می گوید: میدان گازی واقع در سرزمین های اشغالی در آب های این کشور واقع است.

منبع : خبرگزاری فارس