قیمت نفت طی هفته گذشته یک درصد افزایش یافت

قیمت نفت طی هفته گذشته یک درصد افزایش یافت

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - درحالی که بازارهای نفتی در آخرین روز کاری با افزایش به کار خود پایان دادند، قیمت نفت طی هفته گذشته یکی درصد افزایش یافت و چهارمین هفته متوالی افزایشی را رقم زد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - رویترز، قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت احتمال برداشته شدن محدودیت های کرونایی در چین، با افزایش به کار خود پایان داد.

هر بشکه نفت برنت با 51 سنت افزایش 112.55 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 39 سنت افزایش 110.28 دلار معامله شد.

نفت خام آمریکا، چهارمین هفته متوالی افزایشی را ثبت کرد. نفت برنت طی هفته گذشته حدود یک درصد افزایش ارزش را ثبت کرد.

در شانگهای چین، با وجود مشاهده یک فرد مبتلا به کرونا در مناطق خارج قرنطینه، هیچ تغییری در طرح پایان دادن به قرنطینه گسترده از اول ژوئن اعلام نشده است.

بازارهای انرژی انتظار دارند که با برداشته شدن محدودیت های کرونایی در شانگهای، تقاضا برای انرژی بالا رود. چین بزرگ ترین واردکننده نفت جهان است.

اتحادیه اروپا امید دارد که طرح پیشنهادی تحریم نفت روسیه را به تصویب برساند.

موسسه مشورتی BCA در یادداشتی اعلام کرد: «به دنبال موفقیت آلمان در کاهش واردات نفت روسیه به بیش از نصف در مدت زمان کوتاهی، احتمال اعلام زودتر تحریم اتحادیه اروپا بالا رفته است.»

شرکت های بزرگ آلمانی در حال تهیه پیش نویس طرحی برای استفاده از سیستم حراج برای کمک به سهمیه بندی منابع موجود در صورت قطع گاز از سوی روسیه هستند.

 

منبع : خبرگزاری فارس