لیست بدهکاران سه بانک جدید اعلام شد

لیست بدهکاران سه بانک جدید اعلام شد

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - طبق اعلام بانک مرکزی، اغلب تسهیلات دریافتی برای تولید و سازندگی در کشور مصرف شده و انتشار اسامی در گزارش پیش رو، تنها به منزله دریافت تسهیلات و تعهدات کلان از شبکه بانکی است که عموم آن‌ها در موعد مقرر بازپرداخت شده اند. بر همین اساس، فهرست تسهیلات غیرجاری هر بانک را نیز می‌توان مشاهد کرد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فرارو - اسامی بدهکاران بانک های سینا، توسعه تعاون و توسعه صادرات منتشر شد.

بانک مرکزی جهت اجرای بخش یکم بند «د» از احکام تنظیمی تبصره ۱۶ مربوط به تسهیلات تکلیفی قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، مصوبه شماره ۷۱۵/۱۱۴۵۰۴ مورخ ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی و با توجه به آمار منتشر شده در تاریخ ۳۱ فروردین امسال، اطلاعات دریافتی از بدهکاران سه بانک سینا، توسعه تعاون و توسعه صادرات را منتشر کرد.

طبق اعلام بانک مرکزی، اغلب تسهیلات دریافتی برای تولید و سازندگی در کشور مصرف شده و انتشار اسامی در گزارش پیش رو، تنها به منزله دریافت تسهیلات و تعهدات کلان از شبکه بانکی است که عموم آن ها در موعد مقرر بازپرداخت شده اند. بر همین اساس، فهرست تسهیلات غیرجاری هر بانک را نیز می توان مشاهد کرد.

به استناد فصل اول ماده یکم بند ۱-۸- آیین نامه تسهیلات و تعهدات کلان موضوع بخشنامه شماره ۹۲/۲۴۴۲۵۵۳ مورخ ۱۳۹۲/۰۸/۱۶، تسهیلات و تعهدات کلان: «به مجموع خالص تسهیلات و تعهدات اعطایی/ایجاد شده به/برای هر ذینفع واحد که میزان آن حداقل معادل ۱۰ درصد سرمایه پایه مؤسسه اعتباری باشد. این حد برای شعبه بانک خارجی، ۳ درصد مجموع دارایی های شعبه می باشد» اطلاق می شود.

اطلاعات مابقی بانک ها نیز پس از بررسی های کارشناسی، دریافت اطلاعات کامل تر از آن ها و صحت سنجی، در آینده نزدیک منتشر می شود.

منبع : فرارو

آخرین اخبار سرویس اقتصادی