سود 200 هزار نفر جامانده سهام عدالت امروز واریز می شود

سود 200 هزار نفر جامانده سهام عدالت امروز واریز می شود

۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - معاون فناوری و توسعه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سود 200 هزار نفر از سهامداران عدالت که باقیمانده بود، امروز بعدازظهر به حسابشان واریز می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - محمود حسنلو در مورد اینکه قرار بود سود باقیمانده تعدادی از سهامداران عدالت که شماره حساب شبای آنها اعلام نشده بود یا دچار مشکل بود و قرار بود از امروز واریز شود، گفت: از امروز بعدازظهر سود باقیمانده سهامداران عدالت که به تازگی شماره شبای حساب بانکی خود را در سجام اعلام کرده اند و حدود 200 هزار نفر هستند، از طریق سامانه پایا به حسابشان واریز می شود.

وی گفت: سودهای باقیمانده سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 99 شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت است و تعدادی نیز علاوه بر سود 99، سود سال 98 هم باقیمانده است که در این دو سال توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز می شود.

معاون فناوری و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی در مورد اینکه تاکنون چه تعداد از سهامداران عدالت هنوز شماره حساب اعلام نکرده اند و یا اینکه حساب آنها دچار مشکل است، گفت: آخرین آمار حدود 2 میلیون نفر سهامدار عدالت بود که یا هیچ شماره حسابی برای واریز سود اعلام نکرده بودند و یا اینکه شماره حساب آنها مشکل داشت و مربوط به خودشان نبود که درحال حاضر 200 هزار نفر شماره حساب جدید را در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام اعلام کردند، بنابراین هنوز یک میلیون و 800 هزار نفر شماره حساب برای واریز سود سهام عدالت اعلام نکرده اند.

حسنلو در مورد تکلیف سود سهام عدالت متوفیان نیز گفت: قرار است سامانه تقسیم قهری ارث متوفیان سهام عدالت با همکاری قوه قضائیه و سازمان ثبت احوال و سایر ارکان صورت گیرد. براساس قولی که داده اند و در صورت همکاری همه دستگاه ها تا پایان شهریورماه امسال این سامانه راه اندازی می شود که در آن صورت هم خود سهام عدالت و هم سودهای متعلقه بین وراث متوفیان به صورت قهری توزیع می شود.

حسنلو گفت: از ابتدای اجرای طرح سهام عدالت در سال 85 تاکنون حدود 3 میلیون نفر از سهامداران عدالت فوت کردند. 

وی گفت: قبل از عید سود سهام حدود بیش از 43 میلیون نفر از سهامداران عدالت به صورت متمرکز از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه مربوط به عملکرد سال 99 شرکت های سرمایه پذیر از طریق سجام واریز شد.

وی ادامه داد: از عصر امروز هم باقیمانده سود سهام عدالت کسانی که شماره حساب نداشتند و به تازگی شماره حساب اعلام کرده اند واریز می شود.

معاون فناوری و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی در مورد سود 13 شرکت غیربورسی سهام عدالت هم گفت: چون این شرکت ها در بورس نیستند، سازمان خصوصی سازی سود آنها را دریافت می کند و توزیع آن دراختیار ما نیست.

منبع : خبرگزاری فارس