امکان معامله خودرو توسط همه مردم در بورس کالا فراهم شود

امکان معامله خودرو توسط همه مردم در بورس کالا فراهم شود

۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - عضو هیات رییسه مجلس در مورد عرضه خودرو در بورس کالا گفت: باید شرایطی فراهم شود که امکان معامله برای همه افراد وجود داشته باشد، نه اینکه انحصار خرید و فروش در دست عده‌ای خاص باشد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار کرد: طی ۳سال گذشته بورس وضعیت مناسبی نداشت، اما با تغییر مدیریت این سازمان در ماه های اخیر، این سازمان به سمت اعتماد سازی پیش رفته است.

حاجی دلیگانی در ادامه به عرضه خودرو در بورس کالا اشاره کرد و گفت: باید شرایطی فراهم شود که امکان معامله برای همه افراد وجود داشته باشد، نه اینکه انحصار خرید و فروش در دست عده ای خاص باشد.

وی تاکید کرد: عرضه خودرو در بورس کالا باید منجر به قیمت گذاری واقعی از مسیر رقابت واقعی شود، چرا که بار افزایش قیمت را مصرف کننده نهایی متحمل می شود.

وثیقه گذاری سهام از دیگر مواردی بود که عضو هیات رییسه مجلس به آن اشاره کرد.

حاجی دلیگانی گفت: یکی از مشکلات در وثیقه گذاری و ضمانت الزام بانک ها به ضمانت یک یا دو کارمند رسمی با فیش کسر از حقوق است، در حالی که بسیاری از مردم در اقوام خود افراد شاغل در دستگاه های دولتی ندارند.

وی افزود: وثیقه گذاری سهام و یا حساب یارانه ای مردم در بانک ها بسیار کمک کننده و راه حلی مناسب است تا هم گره از کار مردم بگشاید و هم وابستگی به فیش کسر از حقوق را از طرف بانک ها از بین ببرد.

منبع : خبرگزاری فارس