سقوط آزاد بیت کوین نزدیک است؟ -  اجماع عمومی برای قیمت 14 تا 16 هزار دلاری رهبر بازار رمزارز
سرویس اقتصادی - بیت کوین هفته جدیدی را بالای ۲۰۰۰۰ دلار آغاز می کند، اما به دلیل دور از دسترس بودن سطح حمایت کلیدی، به سمت یک رکورد نزولی جدید پیش می رود.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - پس از یک تعطیلات آخر هفته آرام که با یک جهش کوتاه تا نزدیک به ۲۲۰۰۰ دلار همراه بود روند قیمت بیت کوین تغییر کرد. حرکت رفت و برگشتی به معامله گران اجازه می دهد تا از جایی که در پایان آخرین جلسه معاملاتی وال استریت هفته گذشته متوقف شده اند، ادامه دهند، و تریدرها امکان کسب سود را پیدا می کنند.

تهدیدات در حوزه اقتصاد کلان از جمله افزایش نرخ بهره و افزایش نرخ تورم فضا را از حالت ایده آل برای سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال خارج کرده است و کماکان جو روانی حاکم بر این بزار مطلوب نیست؛ در همین حال، با نزدیک شدن به تعطیلات ماهانه ماه ژوئن، بیت کوین با چند روز حسابرسی روبرو می شود که می تواند بدترین عملکرد ماهانه آن از سال ۲۰۱۸ را ثبت کند.

بی تفاوتی اصطلاح خوبی برای توصیف حال و روز معامله گران بیت کوین است؛ داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهند که وضعیت کنونی بیت کوین مطلوب هیچ گروه سرمایه گذاری نیست و از آنجا که ترس شدید بر بازار رمزارز حاکم است تقاضا برای رهبر بازار رمزارز به وضعیت عادی بازنگشته است و کماکان پایین است.

یکی از پلتفرم های تجزیه و تحلیل زنجیره ای بازار رمزارز پیش بینی کرده است که بیت کوین به زودی تسلیم خواهد شد و به نوسان در بازه قیمتی ۱۴ هزار تا ۲۱ هزار دلار ادامه خواهد داد؛ این پلتفرم قیمت بیت کوین را برای سال ۲۰۲۳ در بازه ۲۳ تا ۴۰ هزار دلار پیش بینی کرده است.

یکی از معامله گران بازار رمزارز در توییتی گفته است که در بیت کوین اتفاق مهمی یک شبه نمی افتد و به دلیل فقدان کاتالیزور در حال حاضر، هفته بسیار کندی را در پیش رو داریم.

افزایش پی در پی نرخ بهره توسط فدرال رزرو کابوسی برای معامله گران در بازار رمزارز بوده و است؛ تا ۳۰ ژوئن فدرال رزرو ۷۵ واحد افزایش نرخ بهره را اعمال خواهد کرد و شروع به کوچک کردن ترازنامه خود خواهد کرد. ۴ جولای روز دوشنبه است و تعطیلات فدرال و بانکی است.

بنابراین ممکن است چند روز دیگر معامله گران شاهد سقوط آزاد بازار رمزارز باشند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، اجماع عمومی برای پایین ترین قیمت واقعی بر روی منطقه بین ۱۴۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار متمرکز است، اما ۱۱۰۰۰ دلار نیز ظاهر شده است، که مربوط به کاهش ۸۴.۵ درصدی در مقابل بالاترین رکورد اخیر بیت کوین است.

منبع : خبرآنلاین