خرید تضمینی دام مازاد سبک و سنگین به زودی شروع می شود

خرید تضمینی دام مازاد سبک و سنگین به زودی شروع می شود

۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - وی ادامه داد:در تاریخ ۳۱ خردادماه دستورالعمل خرید دام سنگین و در تاریخ ۷ تیرماه دستورالعمل خرید دام سبک را به ادارات امور پشتیبانی کل استان ها ابلاغ کردیم.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فرارو - مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از خرید تضمینی دام سبک و سنگین مازاد در استان ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن سلامی با حضور در یک برنامه تلویزیونی با اعلام این خبر گفت: پیرو دستور رییس جمهور و تاکید مقام عالی وزارت جهادکشاورزی شرکت پشتیبانی امور دام به فوریت در این راستا وارد و خرید تضمینی دام مازاد را در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد:در تاریخ ۳۱ خردادماه دستورالعمل خرید دام سنگین و در تاریخ ۷ تیرماه دستورالعمل خرید دام سبک را به ادارات امور پشتیبانی کل استان ها ابلاغ کردیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: چون تعیین قیمت دام باید توسط کمیته های استانی انجام شود بر اساس آخرین گزارشها در خراسان جنوبی رضوی و شمالی قیمت دام سنگین توسط کمیته مربوطه نهایی شده و روزهای آینده خرید آغاز می شود. دستور العمل برای کلیه استان های ابلاغ شده و پس از تعیین قیمت خرید انجام می شود.

وی در پایان گفت: قیمت دام زنده توسط کمیته های استانی به ریاست استاندار در هر استان به عنوان رییس تنظیم بازار و همچنین اتحادیه و تعاونی های مربوطه با توجه به نوع دام و قیمت دام در استان تعیین خواهد شد.

منبع : فرارو