تاکید اوپک پلاس بر افزایش 648 هزار بشکه ای تولید نفت

تاکید اوپک پلاس بر افزایش 648 هزار بشکه ای تولید نفت

۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو ائتلاف اوپک‌پلاس با انتشار بیانیه‌ای در سی‌امین نشست خود با توجه به شرایط کنونی بازار نفت و اجماع درباره چشم‌انداز آن تصمیم گرفتند تولیدشان در ماه اوت روزانه ۶۴۸ هزار بشکه افزایش یابد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - روابط عمومی وزارت نفت، سی امین نشست وزیران نفت و انرژی تولیدکنندگان عضو اوپک و غیراوپک امروز (پنجشنبه، نهم تیرماه) به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

پس از جمع بندی رسمی سی امین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک و غیراوپک (ONOMM) کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس بر موارد زیر تأکید کردند:

تصمیم دهمین نشست وزیران کشورهای عضو اوپک و غیراوپک (۱۲ آوریل ۲۰۲۰) که پس از آن در نشست های بعدی از جمله در نوزدهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس (۱۸ ژوئیه ۲۰۲۱) هم تأیید شده بود، مورد تأکید قرار گرفت.

برنامه تسهیل توافق کاهش تولید و سازوکار تعدیل ماهانه تولید - که در نوزدهمین و بیست ونهمین نشست وزیران اوپک پلاس تصویب شده بود - دوباره تأیید و بر اساس آن مقرر شد مجموع عرضه ماهانه اوپک پلاس در اوت ۲۰۲۲، ۶۴۸ هزار بشکه افزایش یابد.

در این نشست بر اهمیت حیاتی پایبندی کامل به سهمیه تولید اعضا و سازوکار جبران تخطی ها مطابق بیانیه پایانی پانزدهمین نشست وزارتی اوپک پلاس تأکید شد.

در پایان مقرر شد سی ویکمین نشست مشترک وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک و غیراوپک موسوم به ائتلاف اوپک پلاس سوم اوت ۲۰۲۲ (چهارشنبه، ۱۲ مردادماه) برگزار شود.

منبع : خبرگزاری فارس