ابربدهکاران بازهم ناشناس می مانند؟  -  رئیس کل بانک مرکز: آمار وام های کلان به زودی منتشر می شود
سرویس اقتصادی - صدا و سیما :صالح آبادی همچنین از برخورد با بانک‌هایی که بیش از حد به اشخاص مرتبط خود وام داده‌اند، خبر داد و گفت: بانک‌های متخلف به هیأت انتظامی بانک‌ها معرفی می‌شوند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین -
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی سهامدارانی که بیش از سقف مصوب سهام یک بانک را داشته اند، به وزارت اقتصاد معرفی کرده است.
علی صالح آبادی درباره انتشار فهرست تسهیلات کلان و مرتبط بانک ملی که تاکنون منتشر نشده است، اظهار داشت: به زودی این آمار منتشر می شود.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین از برخورد با بانک هایی که بیش از حد به اشخاص مرتبط خود وام داده اند، خبر داد و گفت: بانک های متخلف به هیأت انتظامی بانک ها معرفی می شوند.

صالح آبادی اظهار داشت: بر اساس تعاریفی که در سامانه سمات بانک مرکزی انجام داده ایم افراد متخلف نیز دیگر نمی توانند تسهیلات جدیدی دریافت کنند و تسهیلات قبلی را هم باید در یک برنامه زمانی تسویه کنند.

ابربدهکاران بازهم ناشناس می مانند؟  -  رئیس کل بانک مرکز: آمار وام های کلان به زودی منتشر می شود

وی در مورد مجوز بانک مرکزی برای سهامداری ۱۰ درصد بانک ها گفت: تاکنون مجوز سهامداری بیش از ۱۰ درصد برای سهامداران هیچ بانکی صادر نشده‏ است.

صالح آبادی اضافه کرد: بانک مرکزی، بانک هایی را که از این نسبت تخطی کرده اند به وزارت اقتصاد معرفی کرده است.

وی ادامه داد: البته مقرراتی در شورای پول و اعتبار تصویب شده که در اجرا نیازمند اصلاحاتی است و ما اصلاحیه را به شورا می بریم و بعد از اصلاح، مجوز بالای ۱۰ درصد تا حداکثر ۳۳ درصد را صادر خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید :

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس اقتصادی