شناسایی 7 هزار هکتار زمین  مازاد برای ساخت مسکن ملی

شناسایی 7 هزار هکتار زمین مازاد برای ساخت مسکن ملی

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۸ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از شناسایی حدود هفت هزار هکتار از اراضی مازاد در اختیار دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: سازمان ملی زمین و مسکن به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی، زمین‌های مازاد دستگاه‌ها را در اختیار خواهد گرفت.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فرارو - مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از شناسایی حدود هفت هزار هکتار از اراضی مازاد در اختیار دستگاه های دولتی خبر داد و گفت: سازمان ملی زمین و مسکن به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی، زمین های مازاد دستگاه ها را در اختیار خواهد گرفت.

به گزارش برنا از سازمان ملی زمین و مسکن، «علیرضا فخاری» در گفت وگوی تلویزیونی در توضیح اهمیت تفاهم نامه مشترک همکاری بین سازمان ملی زمین و مسکن و سازمان ثبت اسناد کشور افزود: این تفاهم نامه در مورد قانون حدنگار است که براساس آن به طور طبیعی نسبت به شناسایی اراضی مربوط به دولت و سایر دستگاه ها اقدام خواهد شد و این امر می تواند نقش پشتیبان و تسریع کننده در شناسایی اراضی دولتی داشته باشد که در مراحل بعدی این اراضی به وزارت راه و شهرسازی منتقل خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آنچه که تاکنون به عنوان اراضی مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی صورت پذیرفته، حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد است که هیچ بخشی از این میزان از زمین های در اختیار سایر دستگاه ها نیست.

وی ادامه داد: دستگاه های مختلف در سال های قبل زمین هایی را در اختیار گرفته اند و این امر موکول به جانمایی، ساخت و بهره برداری این اراضی بود که متاسفانه در طول این سال ها این اتفاق صورت نپذیرفته و اراضی در حال حاضر در اختیار این دستگاه ها است.

فخاری افزود: ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن ناظر بر چگونگی بازگشت این اراضی به وزارت راه و شهرسازی است که ان شاء الله بتوانیم از این اراضی در ساخت نهضت ملی مسکن بهره بگیریم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه از حدود هفت هزار هکتار اراضی شناسایی شده، حدود ۵۰۰ هکتار آن در مراحل جاری برای تغییر کاربری و تثبیت نهایی برای اجرای طرح نهضت ملی است، خاطر نشان کرد: این اراضی در مرحله انتقال اسناد به نام سازمان ملی زمین و مسکن است.

تفاهم نامه مشترک میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای اجرای قانون جامع حدنگار امروز(شنبه) به امضاء طرفین رسید.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط