واکنش ها به افزایش وام لوازم خانگی بازنشستگان -  حقوق را که اضافه نمی کنید، حداقل قیمت ها را مهار کنید
سرویس اقتصادی - برخی کاربران خبرآنلاین درباره افزایش وام لوازم‌خانگی برای بازنشستگان می‌گویند وام ۵۰ میلیونی بازدهی خوبی ندارد، زیرا قیمت لوازم خانگی خیلی افزایش یافته و علاوه بر افزایش فوق، ارائه‌دهندگان کالا یک افزایش مجدد داده‌اند و کالا را اقساطی می‌دهند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - اعتبارات خرید اقساطی لوازم خانگی بازنشستگان به رقم ۵۰ میلیون تومان در سال جاری افزایش یافته است؛ این تسهیلات با کارمزد ۶ درصد ارائه خواهد شد. اسکندری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، افزایش این رقم در سال جاری را تایید کرده و آن را راهکاری برای بهبود معیشت بازنشستگان دانسته است.

با توجه به این سیاست، در حال حاضر این سوال مطرح است که افزایش سقف خرید لوازم خانگی تا ۵۰ میلیون تومان، با توجه به شرایط قیمت ها در بازار، آیا می تواند قدرت خرید بازنشستگان را بالا ببرد؟ در نظرسنجی ای که تحت این عنوان منتشر شد، کاربران خبرآنلاین دیدگاه جالبی داشتند.

یکی از کاربران خبرآنلاین در این خصوص نوشت: «بازنشسته وام کالا را می خواد چه کار؟»

کاربر دیگری عنوان کرد: «نان نداریم بخوریم، چطور قسط پرداخت کنیم.»

کاربری متذکر شد: «بازنشسته روزها را به هم می بافه تا شرمنده اهل و عیالش نشود. خرید لوازم خانگی پیشکش.»

 واکنش ها به افزایش وام لوازم خانگی بازنشستگان -  حقوق را که اضافه نمی کنید، حداقل قیمت ها را مهار کنید

یکی از کاربران نوشت: «لوازم خانگی ایرانی که قراره هر روز خراب بشه، ارزش وام گرفتن نداره. فکر کن بعد ۳۰ سال یه یخچال بخری همیشه مشکل دار یا جهاز دختر بدی همیشه خراب باشه. آبرو برای ما نمی مونه. دیدم که می گم.»

کاربری عنوان کرد: «لوازم خانگی ایرانی موجود در بازار بی کیفیت است.»

رضا، یکی از کاربران خبرآنلاین تصریح کرد: «وام ۵۰میلیونی بازدهی خوبی ندارد، زیرا قیمت لوازم خانگی خیلی افزایش یافته و علاوه بر افزایش فوق، ارائه دهندگان کالا یک افزایش مجدد دادن و کالا را اقساطی می دهند. قیمت خیلی بالاتر از بازار به بازنشستگان به صورت اقساط ارائه می شود.»

کاربر دیگری که نام خود را کارمند ساده عنوان کرده، نوشت: برای بازنشستگان همه چیز فایده دارد؟ مگر می شود بازنشسته یا کسانی که در شرف بازنشستگی هستند، یعنی کسانی که ۲۵ سال به بالا سابقه دارند، کمترین میزان افزایش حقوق را داشته باشند؛ در حالی که یا عروس و داماد دارند و نوه و یا دانشجو و یا این که بچه وقتی بزرگ می شه، خرجش هم بزرگ می شه؟ پس فایده دارد. لطفا جهت تهیه جهیزیه و مهریه این وام را هم بدهید منتهی قرض الحسنه... ه. و تو خود بخوان حدیث مفصل.»

کاربری خاطرنشان کرد: «حقوق اندک میدن بعد متن می گذارند که وام می دیم.»

کاربری تاکید کرد: «حقوق را که اضافه نمی کنی، اقلا تورم را مهار کن.»

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط