وزیر اقتصاد آلمان: مدل اقتصادی آلمان شکست خورده است

وزیر اقتصاد آلمان: مدل اقتصادی آلمان شکست خورده است

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید: پس از سال‌ها استفاده از گاز ارزان‌قیمت روسیه اما حالا دیگر این امکان از بین رفته و مدل اقتصادی این کشور شکست خورده است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس راشاتودی، رابرت هابِک، وزیر اقتصاد آلمان طی سخنانی کلیت مدل تجاری کنونی این کشور را زیر سوال برد و گفت: این ساختار برمبنای واردات گاز ارزان قیمت از روسیه بود که دیگر هرگز باز نخواهد گشت.

وی طی سخنرانی درباره اعمال یک مالیات خاص روی گاز طبیعی تلاش کرد تا دوباره به تبعات کمبود انرژی برای مردم و شرکت های آلمانی بپردازد.

هابک معتقد است: آلمان یک مدل تجاری توسعه داده که به میزان زیادی وابسته به واردات گاز ارزان از روسیه بوده است.

وزیر اقتصاد آلمان می گوید: این به معنای وابستگی به یک دشمن قوانین بین الملل، دموکراسی لیبرال و ارزش های آن است. این مدل شکست خورده و دیگر باز نخواهد گشت.

هابک مدعی شد به خاطر آنکه روسیه بارها صادرات گاز به اروپا را به صورت خودسرانه قطع کرده، دولت آلمان باید شرکت هایی که به این خاطر به سختی افتاده اند، را نجات دهد و باید به این مسئله به عنوان یک مسئله از اقتصاد ملی پرداخته شود.

هابک گفت: این یک داروی تلخ است که باید آن را خورد.

وزیر اقتصاد آلمان با دفاع از اعمال مالیات خاص بر مصرف گاز طبیعی در این کشور گفت: این مالیات عادلانه ترین راه ممکن برای توزیع و تاب آوری در برابر هزینه های اضافی است که به مردم تحمیل شده است. در صورتی که این مالیات اعمال نشود شاهد فروپاشی بازار انرژی آلمان و در کنار آن بخش قابل توجهی از بازار انرژی اروپا خواهیم بود.

قرار است از ماه اکتبر و تا آوریل سال 2023 به ازای هر کیلووات ساعت 2.4 یورو مالیات اعمال شود که بر اساس ارزیابی ها برای هر خانوار 600 دلار در سال هزینه در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط