باد شدید موقت و گردوخاک در برخی استان ها تا 5 روز آینده

باد شدید موقت و گردوخاک در برخی استان ها تا 5 روز آینده

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در 5 روز آینده در خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، شرق یزد و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید موقت و خیزش گرد و خاک خواهیم داشت که این شرایط طی دو روز آینده در جنوب‌غرب کشور و استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان حاکم است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده در جنوب لرستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، شمال و شرق خوزستان، همچنین جنوب شرقی سیستان و بلوچستان رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد، خیزش گرد و خاک داریم.

وی ادامه داد: این شرایط جوی روز شنبه 29 مرداد در شمال و شرق خوزستان، شرق و جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و غرب چهار محال و بختیاری حاکم است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز یکشنبه 30 مرداد در ارتفاعات استان های تهران، البرز، مازندران، شرق خوزستان و شمال غرب کهگیلویه و بویراحمد نیز رشد ابرهای همرفتی، وزش باد شدید موقت و رگبار و رعد و برق همچنین خیزش گرد و خاک در برخی نقاط خواهیم داشت.

ضیائیان اضافه کرد: در پنج روز آینده در خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، شرق یزد و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید موقت همچنین خیزش گرد و خاک خواهیم داشت که این شرایط طی دو روز آینده در جنوب غرب کشور و استان های کرمانشاه، ایلام و خوزستان حاکم است. 

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف همراه با وزش باد پیش بینی می شود، بیشینه و کمینه دما روز آینده در تهران 34 و 24 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده شهر کرد با کمینه دمای 8 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط