جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر نفت عراق

جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر نفت عراق

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - عضو پارلمان عراق از جمع‌آوری هفتاد امضا توسط نمایندگان برای استیضاح وزیر نفت در رابطه با آنچه فساد گسترش یافته در وزارت نفت عراق خوانده می‌شود، خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس موازین نیوز، «هادی السلامی» عضو پارلمان عراق روز پنجشنبه از جمع آوری 70 امضا در پارلمان برای استیضاح «احسان عبدالجبار» وزر نفت این کشور خبر داد.

سلامی در یک پست فیسبوکی گفت: ما 70 امضا برای استیضاح وزیر نفت به دلیل فساد گسترده در وزارت نفت از جمله قاچاق نفت جمع آوری کردیم.

او گفت: ده ها پرونده فساد مالی علیه وزیر نفت به کمیسیون صداقت، دادستانی کل و اداره نظارت مالی ارجاع شده است.

سلامی گفت وزیر نفت در حال حاضر پنج سمت را مدیریت می کند که شامل وزیر نفت، وزیر دارایی، رئیس شورای اقتصادی کابینه و رئیس شورای انرژی کابینه و رئیس شرکت ملی نفت عراق است.  

دستگاه امنیت ملی عراق اخیرا اعلام کرد که بیش از یک میلیون لیتر فرآورده های نفتی قاچاق شده را کشف و ضبط کرده است و در همین رابطه 117 متهم قاچاق فرآورده های نفتی دستگیر شدند.

بنابر آنچه در بیانیه دستگاه امنیت ملی عراق آمده است، 49 تانکر و یک خودرو که برای قاچاق مورد استفاده قرار می گرفتند نیز کشف و ضبط شدند.

دستگاه امنیت ملی عراق همچنین 93 مخفیگاه و 496 مخزن که برای ذخیره سازی و فروش فرآورده های نفتی مورد استفاده قرار می گرفت را مصادره کرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط