این خودرو جایگزین تیبا برای تعیین قیمت کف بازار شد؟  -  جدول قیمت ها
سرویس اقتصادی - با حذف تدریجی تیبا، کوئیک در حال تبدیل شدن به خودروی کف قیمیتی بازار است. به این ترتیب احتمالا در چند هفته آتی کف قیمت بازار خودروهای ایرانی را با قیمت کوئیک مورد سنجش قرار خواهند داد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از همشهری - اقتصادنیوز، ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز و با نوسان کاهشی نرخ دلار، قیمت خودرو هم در بازار استپ کرد. به گفته فعالان بازار خودرو با توقف تولید پراید قیمت این خودرو هم در بازار در حدود ۲۰۰ میلیون تومان عرضه می شود، اما با توجه به اینکه در حال حاضر تعداد محدودی از این خودور در بازار به صورت صفر موجود است. معیار قرار دادن این خودرو برای تغیین کف قیمت در بازار معیار درستی نیست؛ با این شرایط فعالان بازار خودرو با اشاره به قیمت خودرو در بازار امروز بر این نکته تاکید می کنند که کمترین قیمت خودرو صفر در بازار ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.  

چندی پیش رییس پلیس راهور فراجا اعلام کرد، بر اساس ابلاغ سازمان ملی استاندارد، همه مدل های سمند و تیبا (جز سمند سورن) به دلیل نداشتن ایمنی، شماره گذاری نخواهند شد. خبری که در ابتدای امر موجب شد تا قیمت این خودروها در بازار افزایش یابد، اما به مرور و با توجه به نامشخص بودن وضعیت قیمت گذاری این خودرو شاهد توقف قیمت آنها در بازار بوده ایم.

«شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲ معمولی» و «ساینا»، محصولاتی هستند که امروز مورد ارزیابی قرار گرفتند.

ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که «شاهین» امروز در بازار ۳۶۶ میلیون تومان عرضه شد و  تغییر قیمتی نداشت و «ساینا» هم بدون تغییر در بازار  ۲۰۷ میلیون تومان قیمت خورد.

از سوی دیگر در میان خانواده تیبا هم امروز «تیبا صندوقدار» و «تیبا ۲ معمولی» بدون تغییر در بازار عرضه شدند؛ با این شرایط «تیبا صندوقدار» امروز در بازار ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد و «تیبا ۲ معمولی» هم در بازار ۲۰۵ میلیون تومان قیمت خورد.

رصد بازار همچنین نشان دهنده آن است که «کوییکR » هم در بازار  با افت یک میلیونی در بازار ۲۱۲ میلیون تومانی شد و «کوییک معمولی» هم در بازار ۲۰۵ میلیون تومان دست به دست شد.

این خودرو جایگزین تیبا برای تعیین قیمت کف بازار شد؟  -  جدول قیمت ها

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط