مصوبه شورای عالی بورس برای صندوق های دارا و پالایش یکم ابلاغ نشده
سرویس اقتصادی - یک مقام مسئول گفت: مصوبات شورای عالی بورس در مورد صندوق‌های دارایکم و پالایش یکم هنوز برای اجرا ابلاغ نشده است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - شورای عالی بورس هفته قبل مصوبه ای در مورد مدیریت صندوق دارایکم و پالایش یکم داشت که بر اساس آن باید اساسنامه و امیدنامه صندوقها اصلاح شود و برای هر صندوق بازارگردان در نظر گرفته شود همچنین روش خرید و ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوقها تغییر کند.

در این زمینه خبرنگار فارس با یک مقام مسئول تماس گرفت که وی گفت: هنوز هیچ یک از مصوبات شورای عالی بورس برای اجرا به صندوق های دارایکم و پالایش شده ابلاغ نشده است.

به گفته وی، قرار است مطابق مصوبه شورای عالی بورس، علاوه بر در نظر گرفتن بازارگردان برای صندوقها، شیوه ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوقها اصلاح شود و نیز اساسنامه و امید نامه این دو صندوق سرمایه گذاری دولتی اصلاح شود.

صندوق دارایکم که از محل فروش باقیمانده سهام دولت در بانکهای ملت، تجارت و صادرات و نیز بیمه های اتکایی ایرانیان و البرز بود، در بهار سال 99 به قیمت هر واحد 10 هزار تومان با درنظر گرفتن 20 درصد تخفیف به مردم فروخته شد، گرچه قیمت این واحدها تا  24 هزار تومان هم رسید، اما بعد از ریزش بازار الان این صندوق با 9228 تومان یعنی حدود 8 درصد زیان از اصل سرمایه بعد از 2.5 سال همراه است.

صندوق پالایش یکم هم از محل باقیمانده سهام دولت در پالایشگاههای تهران، اصفهان، تبریز و بندرعباس بود که آن هم با 20 درصد تخفیف به مردم فروخته شد که اکنون بعد از 2 سال با 26 درصد زیان از اصل سرمایه خود به 7418 تومان معامله می شود.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط