آخرین وضعیت جوی مشهد مقدس -  کاهش دما تا 8 درجه در نوار شمالی کشور
سرویس اقتصادی - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در نوار شمالی کشور کاهش 5 تا 8 درجه‌ای دما را داریم و از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه در این مناطق دما 4 تا 6 درجه افزایش می‌یابد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده در برخی مناطق گیلان همچنین شرق اردبیل و مازندران بارش داریم و از سه شنبه تا پنچ شنبه هفته جاری در اغلب مناطق کشور جوی پایدار حاکم است.

وی افزود: امروز بارش پراکنده باران در برخی نقاط استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی و شمال خراسان شمالی داریم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا در نوار شمالی کشور کاهش 5 تا 8 درجه ای دما را داریم و از سه شنبه تا پنج شنبه در این مناطق دما 4 تا 6 درجه افزایش می یابد.

ضیائیان با اشاره به وزش باد به نسبت شدید در نوار شرقی کشور از سه شنبه هفته جاری گفت: امروز و فردا سرعت وزش باد در دامنه های جنوبی البرز افزایش می یابد بنابراین خیزش گرد و خاک در بخش هایی از استان های تهران، سمنان، قم و قزوین دور از انتظار نیست.

وی درباره وضعیت جوی استان خراسان رضوی و مشهد مقدس اظهار داشت: آسمان مشهد در چهار روز آینده صاف در برخی ساعات وزش باد پیش بینی می شود، همچنین روز آینده آسمان مشهد غبارآلود است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در مشهد مقدس 28 و 13 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 41 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دما 5 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

* گردوغبار امروز و فردا در برخی استان های کشور

ضیائیان با اشاره به نفوذ گرد و غبار از امروز تا فردا در برخی مناطق استان هایی نظیر خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، سمنان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، ایلام، بوشهر، خوزستان، تهران و اصفهان گفت: در این راستا کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، وزش باد شدید، احتمال اختلال در تردد ناوگان حمل و نقل، احتمال خسارت به سازه های موقت، احتمال شکستن درختان کهنسال و آسیب به تأسیسات حساس به گرد و غبار، پیش بینی می شود.

وی افزود: توصیه می شود استحکام سازه های موقت و عدم پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره در دستور کار باشد و گروه های حساس از حضور در فضای باز خودداری کنند.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط