بیشترین جهش سالانه در شاخص ناهار آمریکایی ها به نام کدام محصول ایرانی ثبت شد؟
سرویس اقتصادی - هزینه‌های غذا در ایالات‌متحده نسبت به سال گذشته ۱۱.۴ درصد افزایش یافته است که بیشترین میزان از سال ۱۹۷۹ است و عامل اصلی نرخ تورم ۸.۳ درصدی این کشور است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - یک فهرست غذاخوری آمریکایی برای ردیابی تأثیر تورم بر انتخاب منو ایجاد شد. اگرچه صاحبان رستوران ها لزوماً تمام هزینه های فزاینده را به مشتریان خود منتقل نمی کنند اما این بررسی می تواند نتایجی درباره هزینه های جمع آوری یک وعده غذایی اولیه ارائه می دهد.

قیمت کاهو و نان به ترتیب ۳۳ و ۲۰ درصد در سال گذشته افزایش یافته است که بر اساس داده های قیمت مصرف کننده منتشرشده ماهانه توسط اداره آمار کار ایالات متحده است. البته این بار احتمالاً بیشتر بر دوش صاحبان رستوران هاست که نگران هستند با افزایش قیمت ها مشتریان خود را از دست بدهند.

هزینه های غذا در ایالات متحده نسبت به سال گذشته ۱۱.۴ درصد افزایش یافته است که بیشترین میزان از سال ۱۹۷۹ است و عامل اصلی نرخ تورم ۸.۳ درصدی این کشور است.

کاهوی ایرانی بیشترین جهش سالانه را در شاخص ناهار داشته است که احتمالاً به دلیل کاهش کاشت توسط کشاورزان آمریکایی است.

بیشترین جهش سالانه در شاخص ناهار آمریکایی ها به نام کدام محصول ایرانی ثبت شد؟

بر اساس گزارش بلومبرگ، مایکل هالن، تحلیلگر گفت: مصرف کنندگان کم درآمد خرید رستوران های خود را به میزان قابل توجهی در نیمه اول کاهش دادنداما برخی گزارش کردند که در سه ماهه دوم هزینه های بیشتری را توسط مشتریان با درآمد بالاتر گزارش کردند.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط