قیمت جالب ارزان ترین ملک فروخته شده در کشور  -  گران ترین خانه متری چند فروخته شد؟
سرویس اقتصادی - بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، ارزان‌ترین ملک فروخته شده در کشور قیمتی بسیار عجیب داشته است. این ملک به نرخ ۱۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان در هر مترمربع فروش رفته است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از همشهری - در حالی که متوسط قیمت معامله مسکن در کشور بر اساس اعلام مرکز آمار ایران ۱۲ میلیون و ۷۹۷ هزار و پانصد تومان بوده است، گران ترین واحد مسکونی فروخته شده در کشور بیش از ۲۷۶ میلیون تومان در هر متر مربع قیمت خورد.

بدون اعلام محل قرارگیری این ملک مسکونی و بدون اشاره به جزییات بیشتر در این زمینه تنها به ذکر قیمت هر متر مربع بسنده کرده است.

ارزان ترین ملک فروخته شده در کشور اما قیمتی بسیار عجیب را داشته است. این ملک به نرخ ۱۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان در هر مترمربع فروش رفته است. محل قرارگیری این ملک نیز در گزارش مرکز آمار ایران مشخص نیست.

این نرخ مربوط به زمستان ۱۴۰۰ است. 

قیمت ملک در پنج سال اخیر روندی افزایشی را تجربه کرده است .

برخی گزارش ها نشان می دهد قیمت رهن مسکن در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ ، به نرخ خرید همان خانه در چهار تا پنج سال پیش برابری می کند.

عقب ماندگی عرضه نسبت به تقاضا مهم ترین دلیل بروز این اتفاق در کشور است. بررسی ها نشان می دهد میزان ساخت و ساز در کشور نیز به پایین ترین سطح در سال های اخیر سقوط کرده است و همین امر نگرانی ها برای بروز موج تازه تورمی در شرایط رکودی بازار را مهیا می کند.

منبع: خبرآنلاین

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط