واردات دانه های روغنی با تعرفه صفر

واردات دانه های روغنی با تعرفه صفر

۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - معاون صنایع عمومی وزیر صمت گفت: با اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها، دولت این اجازه را به واردکنندگان داده است تا دانه‌های روغنی و روغن تصفیه نشده را با تعرفه صفر وارد کنند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد مهدی برادران گفت: با اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه ها، دولت این اجازه را به واردکنندگان داده است تا دانه های روغنی و روغن تصفیه نشده را با تعرفه صفر وارد کنند.

وی افزود: وارد کنندگان حوزه گندم هم می توانند محصولات دانه های روغنی را با تعرفه گمرکی و مالیات ارزش افزوده یک درصد وارد کنند.

معاون وزیر صمت با اشاره به مزایای واردات دانه های روغنی و روغن تصفیه شده گفت: اگر از ظرفیت واردات استفاده شود قیمت مواد اولیه در بازار افت می کند و موجب می شود تا قیمت تمام شده محصول هم کاهش یابد ضمن اینکه بازار های صادراتی هم حفظ می شود.

معاون صنایع عمومی وزیر صمت افزود: طبق تفاهم نامه ای که میان وزارت صمت و بانک مرکزی انجام شد، بانک ها مکلف شدند، متناسب با آزادسازی ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی، تسهیلاتی با عنوان «سرمایه در گردش» در اختیار تولیدکنندگان شیرینی و شکلات قرار دهند که تاکنون محقق نشده است و این پرداخت نشدن تسهیلات، تخلف محسوب می شود.

پایان پیام/ 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط