ظرفیت ناوگان دریایی کشور به 30 میلیون تن رسید

ظرفیت ناوگان دریایی کشور به 30 میلیون تن رسید

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ظرفیت ناوگان دریایی کشور به بیش از 30 میلیون تن رسیده است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی امروز در همایش روز جهانی دریانوردی در محل این سازمان اظهار داشت: سالانه 53 هزار تردد دریایی در کشور انجام می شود و ما نیاز داریم که سالانه 500 تا یک هزار نفر پرسنل جدید به دریاهای کشور اضافه شود.

وی افزود: ظرفیت ناوگان دریایی ما به بیش از 30 میلیون رسیده و بخش خصوصی هم تعدادی ناوگان تحت پرچم یا بدون پرچم در اختیار دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین گفت: برای اعزام نیرو به خارج از کشور با محدودیت های قانون خدمات کشوری همراه هستیم در حالی که باید نیروهای دریایی دانش روز دنیا را بیاموزند و از مسئولان می خواهیم در لایحه بودجه 1402 برای تأمین نیروی سازمان بنادر کمک کنند. 

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مسئولیت آب های سرزمینی تا 200 مایلی برعهده سازمان بنادر و دریانوردی است و این سازمان در 50 کنوانسیون دریایی عضویت دارد و در نوار ساحلی نیز ساخت و ساز تا 60 متر از ساحل باید با اجازه سازمان بنادر و دریانوردی باشد در حالی که در مناطق آزاد رؤسای این مناطق ادعای حاکمیت بر سواحل را دارند.

صفایی ادامه داد: طبق قواعد ساحل تا 10 کیلومتر بر دریا اثر می گذارد و دریا هم تا 10 کیلومتر بر ساحل اثر دارد و ساخت وسازهای نوار ساحلی باید با مجوز سازمان بنادر و دریانوردی باشد.

پایان پیام/ 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط