واکنش وزیر اقتصاد به تاثیر ناآرامی ها بر کسب و کارهای اینترنتی  -  ضررها جبران می شود؟
سرویس اقتصادی - سخنگوی اقتصادی دولت گفت: به دلیل تاثیرات منفی‌ آشوب‌های اخیر بر کسب‌وکارهای اینترنتی، دولت تلاش دارد تا از ابزارهای مختلف برای جبران این ضررها استفاده کند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از همشهری - اقتصاد آنلاین، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در نشست خبری اظهار کرد: وزیر اقتصاد گفت: عملکرد شش ماهه اول سال جاری دولت نشان می دهد که حدود ۷۵ درصد از میزان درآمدهای مدنظر بودجه محقق شده است.

دولت با هدف استقراض کمتر و کنترل هزینه ها، کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان از تنخواه استفاده کرده است. در شش ماهه دوم سال، سهم تک تک وزارتخانه هایی که باید در کسب درآمد دولت نقش داشته باشد، مشخص شده است.

خاندوزی گفت: تصمیم داریم در شش ماهه دوم سال، از طریق مولدسازی و یا واگذاری دارایی ها به بخش خصوصی، کسری بودجه دولت را جبران کنیم. 

سخنگوی اقتصادی دولت گفت: به دلیل سیاست های دولت، تورم ماهانه و نقطه ای به ویژه در حوزه تولیدکننده وضعیت بهتری دارد و نرخ تورم تولیدکننده از ۷۳ درصد در بهار سال گذشته به ۴۹ درصد در بهار امسال کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در جهت انضباط مالی دولت، انتشار اوراق نسبت به سال گذشته کاهش یافته و از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ به ۶۳ هزار میلیارد تومان در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ کاهش یافته است.

خاندوزی گفت: دولت تاکنون ۷۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولت گذشته را بازپرداخت کرده است.

سخنگوی اقتصادی دولت ادامه داد: به دلیل سیاست های دولت، تورم ماهانه و نقطه ای به ویژه در حوزه تولیدکننده وضعیت بهتری دارد و نرخ تورم تولیدکننده از ۷۳ درصد در بهار سال گذشته به ۴۹ درصد در بهار امسال کاهش یافته است.

وی با اشاره به این که در جهت انضباط مالی دولت، انتشار اوراق نسبت به سال گذشته کاهش یافته و از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ به ۶۳ هزار میلیارد تومان در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ کاهش یافته است افزود: دولت تاکنون ۷۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولت گذشته را بازپرداخت کرده است.

ضرر کسب و کارهای اینترنتی را با مشوق های مالیاتی جبران می کنیم

سخنگوی اقتصادی دولت گفت: به دلیل تاثیرات منفی آشوب های اخیر بر کسب وکارهای اینترنتی، دولت تلاش دارد تا از ابزارهای مختلف برای جبران این ضررها استفاده کند. 

خاندوزی ادامه داد: در نشست دیروز وزارت اقتصاد با وزارت ارتباطات، تصمیم بر آن شد تا از ابزارهای متفاوتی از جمله مشوق های مالیاتی برای جبران ضررهای کسب وکارهای اینترنتی استفاده شود. مصوبه نهایی در روزهای آینده آماده خواهد شد.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط