دشمن از ابزار خودساخته اغتشاش برای افزایش تحریم ها استفاده می کند
سرویس اقتصادی - مدیر اجرایی اتاق اصناف کشاورزی ایران گفت: دشمن همواره تلاش کرده است از ابزار اغتشاش برای افزایش تحریم‌های خود استفاده کند و مدیریت این اغتشاشات هم از همان خارج مرزها است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فارس - محمد شفیع ملک زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی با بیان اینکه اغتشاش های اخیر هزینه های زیاد اقتصادی را برای کشور تحمیل می کند، افزود: حداقل ضرر این است که کامیون های حمل کالا به مقصد شهرهایی که اغتشاش در آن است، نمی روند و طبیعی است که در آن شهر کمبود مواد غذایی و کالا خواهد بود و بدین ترتیب قیمت مواد غذایی هم افزایش می یابد.

مدیر اجرایی اتاق اصناف کشاورزی ایران گفت: محصولات کشاورزی و مواد غذایی معمولا فسادپذیر و قدرت ماندگاری کمتری دارند، امکان نگهداری آنها بسیار کمتر است برخی مانند شیر حتی یک روز هم نیست و با این شرایط تولید کنندگان هم ضربه می ینند و محصولشان فاسد شده و از بین می رود و هم تولید کننده و هم مصرف کننده متضرر می شود.

ملک زاده افزود: برخی افراد که گول خورده و اقدام به اقدامات هنجارشکنانه می کنند، باید هر چه زودتر به خود بیایند، طبیعی است که اگر در یک کشور ناهنجاری پیش بیاید و عده ای بخواهند جلوی حکومت و دولت قرار بگیرند، ضربه اقتصادی و سیاسی به کشور وارد خواهند کرد.

*سوء استفاده سلطه گران از اغتشاش برای تحریم بیشتر

وی با بیان اینکه آشوب های خیابانی در روابط ما با دیگر کشورها تاثیر گذار است، افزود: برخی کشورهای سلطه که ادعای ابرقدرتی دارند به دلیل مسائل سیاسی دنبال این هستند که سلطه خود را بیشتر کنند و نمی توانند توسعه کشور ما در طی این سال ها ببینند بنابراین مدام به دنبال محدود کردن کشور ما با تحریم ها هستند که تابه حال موفقیتی حاصل نشده است، اغتشاشات و آشوب های خیابانی بهانه به دست این کشورها می دهد که تحریم های خود را افزایش دهند و هزینه را برای کشور و مردم بیشتر کنند.

مدیر اجرایی اتاق اصناف کشاورزی ایران افزود: اغتشاش ها در بخش کشاورزی هم که تامین کننده امنیت غذایی در کشور است، تاثیرگذار است، روابط ما به کشورها را به هم می زند و بازار جهانی خود را از دست می دهیم ضمن اینکه در واردا ت محصولات هم که در برخی تا 90 درصد وابسته ایم مشکل ایجاد می شود.

وی تاکید کرد: بازخورد این اغتشاشات در داخل و خارج مناسب نیست و وضعیت را بدتر می کند، سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد کمتر شده و موجب کاهش رشد اقتصادی کشور می شود.

ملک زاده گفت: در سال های گذشته همواره دیده ایم پس از آنکه برخی امنیت اجتماعی مردم را به هم زدند و به خیابان ها ریختند، تحریم ها هم بیشتر شده است در واقع کشورهای سلطه تلاش می کنند که از ابزار اغتشاش برای افزایش تحریم های خود استفاده کنند و مدیریت این اغتشاش ها هم از همان خارج مرزها است که هدفمند انجام می شود. 

مدیر اجرایی اتاق اصناف کشاورزی ایران تاکید کرد که در این شرایط حساس باید همه دست به دست به دهیم تا از این پیچ عبور کنیم.

پایان پیام/  

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط