مرغ دوباره گران می شود؟  -  قیمت کنونی مرغ گرم در خرده فروشی ها
سرویس اقتصادی - رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به توزیع ۵ هزار و ۸۰۰ تا ۶ هزار تن مرغ گرم در سطح کشور، کمبودی در عرضه مرغ گرم نخواهیم داشت.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از همشهری - محمد یوسفی گفت: قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها ۵۸ تا ۶۰ هزارتومان است.

به گفته او، با توجه به افزایش هزینه های تولید، نرخ منطقی هر کیلو مرغ زنده بالای ۵۵ هزارتومان و مرغ گرم ۷۵ هزارتومان است که متاسفانه به رغم وعده اصلاح قیمت تا پایان شهریور زمان مشخصی پیش رو نیست.

یوسفی اظهار کرد: تا زمانی که عرضه مرغ منجمد در بازار ادامه یابد، قیمت مرغ نوسانی ندارد و در محدوده نرخ مصوب خواهد بود.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی  از توزیع روزانه ۵ هزار و ۸۰۰ تا ۶ هزار تن مرغ گرم در سطح کشور خبر داد.

بنابر گفته او، با توجه به نرخ جوجه یکروزه برآورد می شود که جوجه ریزی تا پایان ماه به ۹۰ تا ۹۵ میلیون قطعه برسد که با این وجود کمبودی در عرضه مرغ گرم نخواهیم داشت.

طی روزهای اخیر وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که با وجود توزیع حداکثری گوشت مرغ در میادین، خرده فروشی و فروشگاه های اینترنتی هیچ گونه مشکلی در تأمین گوشت گرم و منجمد مرغ و گوشت قرمز وجود ندارد. همچنین در راستای حمایت از مصرف کنندگان، عرضه گوشت منجمد مرغ با قیمت مصوب در میادین و خرده فروشی های سطح شهر استان تهران و سایر استان ها انجام می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط