یک فیدیلیتی جدید به بازار می آید؛ مشکلات قبلی ها را ندارد  -  قیمت و زمان عرضه به بازار
سرویس اقتصادی - شاید بتوان ایراد داغ شدن بیش از حد گیربکس دوبل کلاچ خشک را، مهم ترین مشکل فنی فیدلیتی در شرایط رانندگی ترافیکی توصیف کرد اما پس از چند ماه انتظار سرانجام بهمن موتور چاره این مشکل را در عرضه فیدلیتی پرایم با گیربکس دوبل کلاچ خیس (با صفحات کلاچ غوطه ور در روغن) یافته است.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از همشهری - دیجایتو، این مدل احتمالا برای سال ۱۴۰۲ عرضه خواهد شد و می تواند قیمتی بالاتر از مدل پرایم فعلی با گیربکس دوبل کلاچ خشک داشته باشد، سایر مشخصات فنی فیدلیتی با گیربکس دوبل کلاچ خیس با مدل قبلی یکسان است و همچنان از موتور ۱.۵ لیتری توربو به قدرت ۱۵۵ اسب بخار نیرو می گیرد.

با این حال بخش مهندسی بهمن موتور می گوید که برخی از تغییرات جزئی در بخش سیم کشی کابین فیدلیتی نیز اتفاق افتاده است که شاید برای مشریان چندان محسوس نباشد.

حال باید منتظر ماند و دید که قیمت این مدل در بازار خودرو کشورمان چقدر تعیین خواهد شد اما با توجه به رفع شدن نقص اصلی این خودرو (داغ کردن گیربکس)، هیچ بعید نیست که شاهد تعیین قیمتی بالاتر از مدل فعلی برای فیدلیتی با گیربکس WDCT (دوبل کلاچ خیس) باشیم.

فیدلیتی یک کراس اوور میان سایز محسوب می شود و قرار است در دو تیپ پنج و هفت نفره به بازار عرضه شود. از این رو می توان ابعاد و اندازه های بدنه آن را قابل قیاس با خودروهایی نظیر هیوندای سانتافه قلمداد کرد.

مجموعه رادارهای نقطه کور٬ دوربین ۳۶۰ درجه با قابلیت ضبط تمامی وقایع رانندگی٬ مجموعه سیستم های کمکی ترمزگیری، جلوگیری از عقب گرد خودرو در سربالایی ها و چهار کیسه هوا٬ شماری از مهم ترین امکانات ایمنی این خودرو را شامل می شوند.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط