گره کور بازار سرمایه در دست کیست؟ -  آزاردهندگان بورس را بشناسید
سرویس اقتصادی - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: حمایت زمانی تاثیرگذار است که به صورت مداوم باشد و برای تغییر شرایط بحرانی باشد؛ سه عامل قیمت گذاری دستوری، نرخ بهره و نرخ نیما در حال حاضر بازار را آزار می‌دهد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - همایون دارابی در گفت وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که گره کور بازار سرمایه به دست چه کسی باز می شود؟ گفت: وضعیت اقتصادی کشور را باید در نظر بگیرید، چراکه بازار سرمایه یک آینه از وضعیت کلی اقتصاد است.

وی افزود: ما همین شرایط را که در بازار سرمایه می بینیم در بنگاه ها نیز میبینیم و به دلیل بالا رفتن نرخ بهره و قیمت گذاری دستوری و نبودن یک سند جامع رشد و توسعه به طور مداوم تصمیمات ضد و نقیض گرفته می شود.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: لازم است سند توسعه ای داشته باشیم که در آن جایگاه کلیه بازارها و تصمیم سازها مشخص شود و در نبود آن ما چاره ای نداریم جز اینکه از هماهنگ سازی مقطعی استفاده کنیم که نیازمند اختیاراتی است که در حال حاضر وجود ندارد و در حال حاضر یک شرایط سردرگمی در بازار وجود دارد.

دارابی در آخر در پاسخ به این پرسش که چرا حمایت هایی که از بازار می شود تاثیر خود را در کوتاه ترین زمان از دست می دهند؛ گفت: حمایت زمانی تاثیرگذار است که به صورت مداوم باشد و برای تغییر شرایط بحرانی باشد؛ سه عامل قیمت گذاری دستوری، نرخ بهره و نرخ نیما در حال حاضر بازار را آزار می دهد.

وی خاطرنشان کرد: تغییرات کندی در این مسیر انجام می شود و حمایت زمانی معنا دارد که شما به صورت بنیادی تصمیماتی بگیرید که وضعیت بازار را تغییر دهد اگرتصمیم گیری های مخرب کماکان ادامه داشته باشد قطعا این حمایت ها تاثیرگذار نخواهد بود.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط
رضا ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲
ازار دهنده گان بورس همان داخلی های بورسی هستن که با الگوریتم و رباط ادرس غلط می هند و فکر می کنن با احمق و بیسوادان طرف هستن و داءم مشغول داستان سرایی برای فشلی بورس به این در و ان در می زنن اگر راست می گویند چرا رباط و الگوریتم را بر نمی چینن ؟ چون دستگاه ازار شان و سود های هنگ گفتشان است هیچ مشکل بیرونی به بورس مربوط نمیشود شاهد بودیم دلار بالا رفت بورس ریزش کرد پایین امد بورس ریزش کرد تورم ۶۰ درصدی شد بورس ریزش کرد گزارش مثبت شرکتها امد بورس ریزش کرد خبر خوب و بد امد بورس ریزش کرد پ ب ای بعضی شرکتها به ۳ رسید باز ربزش کرد علت ماجرا تین است چون برای عده ایی که مشغول بازی با شاخص سازی و الگوریتم و رباط هستن در تمام مواقع بازار دررحال سود کردن هستن و نوسان گیری اخبار بیرونی تاثیری در سود شان ندارد فقط سوال اینجاس اگر دو سال است بورس خراب است و بهانه تراشی می کنن و اشک تمساح می ریزند چرا برای حضرات سود سر شاری داشته و دارد ؟ و با چه اهرمی شیره نقدینگی بازار را با بالا پایین کردن شاخص های دستوری می بلعن نتیجه ان عده خاص که درون بورس هرج و مرج درست می کنن ادرس غلط می هند این حرفها را برای بیسوادان و احمق ها بزنن نه اهل فن و سواد و سهام داران قدیمی