صعود قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟ ؛ پیش بینی قیمت ها در هفته آتی  -   افزایش 250 هزار تومانی حباب سکه
سرویس اقتصادی - فعال بازار طلا از ثبات قیمت‌ها و آرامش بازار طلا در هفته نخست آذر و افزایش حباب سکه به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خبر داد و پیش‌بینی کرد این روند ادامه داشته باشد.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از همشهری -  محمد کشتی آرای اظهار کرد: هفته گذشته بازار جهانی طلا نوسان کمی داشت و تقریباً پنج دلار افزایش داشت و در آخرین معاملات روز گذشته به ۱۷۵۷ دلار رسید.

وی گفت: بانک مرکزی هفته های گذشته با عرضه اوراق گواهی باعث ایجاد تعادل در بازار سکه شده بود، اما با توقف این عرضه حباب سکه کمی افزایش یابد.

این فعال صنفی بیان کرد: نرخ ارز در طول هفته تغییرات کمی داشت، اما قیمت انواع سکه و طلا افزایشی بود. سکه طرح قدیم ۲۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید نیز ۳۵۰ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی داشت و این افزایش ها در واقع موجب رشد حباب قیمت سکه شد.

حباب سکه به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید

وی ادامه داد: نیم سکه و ربع سکه هم هرکدام ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی را در آخرین معاملات داشتند اما سکه های یک گرمی ۵۰ هزار تومان افزایش هفتگی قیمت داشت.

به گفته کشتی آرای هر مثقال طلای آب شده ۶۲ هزار تومان رشد بهای هفتگی و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۳ هزار تومان افزایش قیمت را در هفته گذشته ثبت کردند.

این فعال بازار طلا گفت: حباب سکه در هفته گذشته ۲۵۰ هزار تومان رشد داشت و به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

بازار ارز آرام بود

فعال بازار طلا و سکه با اشاره به اقدام مثبت بانک مرکزی در انتشار اوراق قرضه ارز و سکه گفت: انتشار این اوراق موجب کاهش التهابات بازار ارز و تعادل در بازار طلا شد.

کشتی آرای افزود: در مجموع هفته گذشته بازار ارز آرام بود و عرضه و تقاضا متعادل بود اما با قطع انتشار اوراق تقاضا برای خرید سکه افزایش یافت و در نتیجه حباب سکه نیز افزایش یافت.

وی گفت: با ادامه این روند پیش بینی می شود قیمت جهانی طلا تغییر زیادی نداشته باشد و نرخ ارز نیز ثابت باشد و هفته آینده نیز بازار طلا ثبات و آرامش داشته باشد.

منبع: ایرنا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط