راز فایل های ارزان در بازار اجاره

راز فایل های ارزان در بازار اجاره

۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - این فایل‌ها عمدتا واحد‌هایی هستند که در طبقات همکف یا زیر همکف یا طبقات چهارم فاقد آسانسور واقع شده اند، عمربنای آن‌ها بالا بوده و تجهیزات داخلی ساختمان کهنه و قدیمی است و یک یا برخی یا همه امکانات یک آپارتمان فول (پارکینگ، انباری، آسانسور و...) را ندارند.

به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فرارو - بازار پاییزی معاملات مسکن در آخرین ماه از این فصل، شاهد عرضه برخی از فایل های با سطح قیمت مناسب تر نسبت به فایل های تابستان و ابتدای پاییز، به بازار است.

به گزارش دنیای اقتصاد؛ بررسی ها و تحقیقات میدانی نشان می دهد در روز های اخیر تعداد فایل های سبز در برخی مناطق و محلات شهر تهران به طور نسبی افزایش یافته است. این موضوع این سوال را ایجاد کرده است که آیا قیمت های پیشنهادی در این فایل ها کاهش یافته است؟ یا عامل دیگری در این زمینه موثر بوده است؟

تحقیقات برای پاسخ به این سوال نشان می دهد، در شرایط وجود تورم بالا در بازار اجاره، کاهش اجاره بهای پیشنهادی عملا بعید است. افزایش فایل های سبز (فایل هایی که به نظر می رسد قیمت پیشنهادی آن ها مناسب تر از بهای عرف منطقه است) در برخی از محلات در بازار اجاره یک راز مهم دارد و آن مربوط به کاهش تعداد فایل های مرغوب در بازار پاییزی اجاره است که باعث افزایش وزن فایل های نامرغوب وبی کیفیت و ارزان تر، در این محلات در میان سایر فایل های اجاره شده است.

پیش از این موضوع کمبود فایل مناسب در بازار پاییزی اجاره بهای مسکن شهر تهران در همین ستون مورد اشاره قرار گرفته بود. هم اکنون کمبود این فایل ها به میزانی رسیده است که تعداد فایل های نامرغوب که از ماه های قبل در بازار، اجاره نرفته و رسوب کرده اند یا به تازگی به بازار عرضه شده اند و سطح قیمت پیشنهادی آن ها کمتر از سایر فایل هاست، به نظر بیشتر شده است.

این فایل ها عمدتا واحد هایی هستند که در طبقات همکف یا زیر همکف یا طبقات چهارم فاقد آسانسور واقع شده اند، عمربنای آن ها بالا بوده و تجهیزات داخلی ساختمان کهنه و قدیمی است و یک یا برخی یا همه امکانات یک آپارتمان فول (پارکینگ، انباری، آسانسور و...) را ندارند.

راز فایل های ارزان قیمت بازار اجاره که روز های اخیر به این بازار معرفی شده اند در همین موضوع نهفته است. در جدول زیر برخی از فایل هایی که به تازگی به بازار پاییزی اجاره مسکن عرضه شد درج شده است.

راز فایل های ارزان در بازار اجاره

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط